Mężczyzna udał się do lasu i przez 4 lata żył jak człowiek pierwotny; jednakże zdołał zbudować sobie dom.

Cztery lata temu Chad Zuber przeniósł się na bezludną wyspę i udał się do lasu. Żył jak człowiek pierwotny, bez narzędzi, bez dostępu do medycyny czy sklepów spożywczych.

Jednak w tym czasie człowiek ten zdołał zbudować prawdziwy dom.

Chad jest popularnym blogerem podróżniczym, który zdobył serca swojej publiczności filmami o życiu na dziko. Zdołał podróżować po kilku kontynentach, zanim zdecydował się na swój najdłuższy eksperyment – życie na wyspie.

Do tego celu wybrał odległą część małej wyspy na Puerto Rico. Dzięki internetowi satelitarnemu prowadził online swoje pamiętniki, opisując swoje codzienne istnienie.

Przez pierwszy miesiąc musiał żyć pod namiotem rozpiętym na palikach.

Ale Chad wiedział, że niedługo rozpocznie się pora deszczowa, dlatego zabrał się za budowę bardziej bezpiecznego domu.

Na szczęście gleba na wyspie była gliniasta, podróżnik miał więc potrzebne surowce do budowy. Wybrał płaski teren, ubijał go improwizowanymi środkami i rozpoczął pracę.

„W sierpniu 2017 roku udało mi się zrobić pierwszą glinianą cegłę. Cztery miesiące później miałem już 170 cegieł, zbudowane z nich były te ściany” – napisał podróżnik w swoim dzienniku.

Mężczyzna musiał żywić się warzywami i jajami miejscowych ptaków. Następnie survivalista zbudował sobie łuk i strzały, a potem pojawiła się wędka, a problemy z jedzeniem zeszły na drugi plan.

W swoim najnowszym filmie Chad opowiadał o zakończeniu projektu. Zabrał wszystko, czego chciał z wyspy, i teraz planuje kolejną przygodę.

Zobacz, jak rozwijało się jego życie na wyspie:

Like this post? Please share to your friends: