Przetłumaczone zdanie brzmi: „Niemowlę zostało zostawione na progu sierocińca. Ta chińska kobieta z albinizmem dorastała, stając się modelką Vogue.”

Pewnego dnia wszystkie sierocińce na całym świecie zostaną zamknięte, ponieważ każde dziecko będzie miało kochającą rodzinę. Jednak dopóki żyjemy w surowej rzeczywistości, tylko historie życiowe takie jak 16-letniej Xueli mogą podnieść nam na duchu. Urodziła się w niewłaściwym miejscu i niewłaściwym czasie jako chińska dziewczynka z albinizmem. Ale życie dało jej szansę na sukces, a ona z niej skorzystała.

Dziewczyna stała się modelem, pojawiając się nawet na okładce włoskiego Vogue’a. Ale co ważniejsze, dobrze wykorzystała swoją pracę i popularność. Xueli ujawnia więcej informacji na temat swojej dziedzicznej choroby. Rozprawia się z nieporozumieniami i stereotypami dotyczącymi albinizmu, których była ofiarą jako dziecko.

Niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas

Ta śnieżnobiała piękność przyszła na świat w czasach polityki jednego dziecka w Chinach. Ze względu na tę legislację rodziny odrzucały nawet nowo narodzone dziewczynki, preferując chłopców. W Środkowym Królestwie albinizm uważano za klątwę.

Podobno właśnie z powodu tak surowych okoliczności rodzice postanowili porzucić Xueli w sierocińcu, kiedy była jeszcze bardzo mała. Ponieważ rodzice nie zostawili żadnych informacji, dziewczyna nie zna nawet dokładnej daty urodzenia.

Pracownik sierocińca nadał dziecku imię, zamieniając przekleństwo albinizmu w błogosławieństwo. Xue oznacza śnieg, a Li oznacza urocza. Gdy dziewczynka miała trzy lata, adoptowała ją rodzina z Holandii.

Jak chińska dziewczyna z albinizmem stała się rozpoznawalną modelem Vogue’a

Pewnego dnia przyjacielka matki Xueli postanowiła stworzyć kolekcję na podstawie koncepcji „doskonałych wad”. Miała syna z rozszczepem wargi i chciała pokazać, jak cudowne mogą być dzieci z różnymi wadami. Zaprosiła również blondynkę – przyjaciółkę swojej córki – do udziału w programie. Wtedy dziewczynka miała zaledwie 11 lat.

Fotograf Brock Elbank zauważył ją i zaprosił do udziału w sesji zdjęciowej. Sueli zyskała rozgłos po opublikowaniu jednego ze swoich zdjęć w magazynie „Vogue”. Agencja modelek skontaktowała się z dziewczynką i jej rodzicami, a jej kariera zaczęła się

Like this post? Please share to your friends: