Jak nastoletni chłopak radzi sobie z wysokością i wagą noworodka?

Khajendra Tapa Magar, najmniejsza osoba na świecie, mieszka w zachodnim Nepalu. Trudno uwierzyć, ale w wieku zaledwie 18 lat ten nastolatek ma zaledwie pięćdziesiąt pięć centymetrów wzrostu i waży pięć i pół kilograma. Mimo że pochodzi z Nepalu, rodzina składająca się z rodziców, matki i brata ma średni wzrost.

Mimo trudności, rodzice pozostają głęboko oddani swojemu wyjątkowemu synowi. Urodził się z bardzo niską wagą zaledwie 600 gramów, ale jakoś zdołał przeżyć i dodawać otoczeniu nadziei. Wychowanie go było wyczerpującą podróżą, ale jednocześnie satysfakcjonującym doświadczeniem dla całej rodziny.

Jako młody dorosły, Khajendra Tapa Magar marzył o dostępie do odpowiedniego wykształcenia, ale niestety ze względu na skrajną biedę rodziny było to niemożliwe. W celu zarobienia na życie rodzice zabierali go do wiosek i wystawiali przedstawienia, aby zdobyć pieniądze. Niestety, było to jedyne rozwiązanie dla rodziny, aby zapewnić jedzenie i pokryć koszty medyczne chłopca.

Mimo że Khajendra Tapa Magar miał zaledwie 13 lat, rodzice złożyli wniosek o uwzględnienie go w Księdze rekordów Guinnessa. Niestety, wniosek został odrzucony, ponieważ uważano, że może jeszcze urosnąć w miarę dorastania. Po osiągnięciu 18. urodzin, rodzice Tap’y złożyli wniosek o oficjalne uznane jej za najmniejszą osobę na ziemi. Istnieje możliwość, że nawet przejdzie do historii jako najmniejsza istota ludzka na świecie.

Like this post? Please share to your friends: