„Byłam przerażona”: Kate Winslet twierdziła, że jej sylwetka była potępiana po premierze filmu Titanic.

W wieku 22 lat Kate Winslet znalazła się w wirze krytyki, którą zupełnie nie przewidziała ze względu na swoją rolę w romantycznym dramacie.

Kate wcieliła się w postać Rose w ikonicznym filmie „Titanic” Jamesa Camerona z 1997 roku. Poprzez swoją kreację ukochanej Jacka, w którego rolę wcielił się Leonardo DiCaprio, aktorka stała się ideałem dla wielu. Jednak po premierze filmu rozpoczęła się powszechna dyskusja na temat sylwetki Kate.

Kiedy film miał swoją premierę, brytyjska aktorka miała zaledwie 22 lata. „Titanic” szybko stał się jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii. Niemniej jednak Kate osobiście spotkała się z surową krytyką, ponieważ wielu uważało, że jej wygląd nie pasuje do oczekiwań dotyczących głównej żeńskiej roli w filmie.

„Pamiętam bardzo wyraźnie, że gdy grałam w 'Titanicu’ i byłam tak eksponowana, byłam zszokowana i przerażona tym, jak zostałam potępiona przez media głównego nurtu, jak dyskutowano na temat mojej sylwetki”.

Od tamtej pory nauczyła się ignorować takie krytyki skierowane w jej stronę.

Aktorka podkreśliła, że chociaż dziennikarze już nie wygłaszają tak surowych uwag, osoby publiczne wciąż mogą spotykać się z bolesnymi komentarzami na swój temat w Internecie.

Like this post? Please share to your friends: