Jaki był los dziewczynki, której lekarze byli w stanie przywrócić dolną część twarzy.

Yaroslava Titorchuk, młoda kobieta z Ukrainy, trafiła do świadomości publicznej dzięki popularnemu programowi telewizyjnemu, który oferuje pomoc osobom w skrajnej potrzebie. Życie Yaroslavy wypełnione było trudnościami. Wychowywała się w niestabilnym środowisku rodzinny, gdzie jej rodzice, nękani szkodliwymi nawykami, odeszli z tego świata przedwcześnie.

Służby opieki nad dzieckiem umieściły Yaroslavę w domu dziecka, ale w końcu została wyjęta przez swoją babcię. Jednak ze względu na podeszły wiek, jej babcia miała trudności z zapewnieniem odpowiedniego wsparcia i opieki, których potrzebuje nastolatka. W rezultacie 13-letnia Yaroslava wpadła w złe towarzystwo i sięgnęła po alkohol, papierosy i narkotyki jako ucieczkę od swojego psychicznego cierpienia.

Ten destrukcyjny styl życia spowodował poważne komplikacje zdrowotne. Lekarze w szpitalu poinformowali ją o pilnej potrzebie usunięcia dolnej szczęki z powodu ciężkiej infekcji. Ponadto, aby umożliwić jej życie bez strachu przed własnym odbiciem, potrzebna była kosztowna proteza dentystyczna, na którą nie miała środków.

W swojej desperackiej sytuacji Yaroslava zwróciła się do programu telewizyjnego o pomoc. Lekarze przeprowadzili kilka operacji i zainstalowali protezę (sfinansowaną dzięki hojnym darowiznom z całego kraju), skutecznie odbudowując dolną część jej twarzy.

Po tym Yaroslava zaczęła zmieniać swoje życie: przestała pić, wyszła za mąż i została matką syna. Obecnie pracuje w ośrodku rehabilitacyjnym, który kiedyś pomógł jej pokonać uzależnienie. Widocznie wygląd Yaroslavy znacząco się poprawił. Na zdjęciach jej oczy promieniują radością i zadowoleniem.

Opinie publiczne na jej temat są podzielone. Niektórzy uważają, że nie zasługuje na szczęście, ponieważ świadomie narażała swoje życie, podczas gdy inni argumentują, że nie była całkowicie winna. Chcielibyśmy usłyszeć wasze myśli, drodzy czytelnicy. Podzielcie się swoimi opiniami w sekcji komentarzy.

Like this post? Please share to your friends: