Jak teraz wygląda Yana Muratova, która przeszła 19 operacji nosa?

Pięć lat temu na jednym z popularnych kanałów telewizyjnych wyemitowano odcinek programu „Na żywo”, w którym pokazano dziewczynę z Stawropola, Yanę Muratovą. Od dzieciństwa Yana cierpiała na chorobę genetyczną – hemangiomę na nosie (wrodzony nowotwór łagodny), który pojawił się jeszcze w łonie matki i pogorszył się w wyniku długiego i trudnego porodu.

Już na programie dziewczyna pojawiła się po przejściu 16 skomplikowanych operacji, które nie przyniosły żadnych rezultatów – guz nadal rósł. Ostatnie dwie interwencje bardzo negatywnie wpłynęły na zdrowie dziewczyny, jej stan zaczął się pogarszać.

Później izraelska klinika zaoferowała jej operację, ale koszt był zbyt wysoki dla rodziny Yany – około 50 000 dolarów.

Ostatnią nadzieją dla dziewczyny było udział w programie „Na żywo”. I to nie było na próżno: po jego emisji w centralnej telewizji wiele osób dowiedziało się o Yanie Muratovej, w tym specjaliści z moskiewskiej kliniki, którzy zgodzili się przeprowadzić kilka operacji za darmo.

Proces leczenia trwał 5 lat, przez ten cały czas Yana podróżowała z Stawropola do Moskwy na kolejną operację lub zabieg. Wszystkie te wysiłki nie poszły na marne. Guz znacznie się zmniejszył, praktycznie nie ma opuchlizny i blizn na jej twarzy, a dziewczyna po prostu promienieje.

Leczenie nie zostało jeszcze zakończone. Według prognoz specjalistów z Moskwy, Yanie pozostały do wykonania 3-4 operacje.

Po programie telewizyjnym Yana została zalewana falą wiadomości od troskliwych osób na portalach społecznościowych. Większość z nich była pełna współczucia i wsparcia. Niektórzy dzielili się swoimi doświadczeniami związanych z pokonywaniem podobnej choroby.

„Były też zabawne wiadomości”, śmieje się. „Młodzi ludzie oferowali mi życie osobiste i podawali numery telefonów. Ale niestety, na razie nie mam na to czasu. Spędzam całe dni w pracy, a w przerwach jadę do Moskwy na operacje. Następna, swoją drogą, będzie we wrześniu lub październiku tego roku.”

Yana postawiła sobie cel: najpierw ukończy leczenie, a potem zajmie się swoją karierą. W przyszłości dziewczyna marzy o założeniu rodziny i posiadaniu dzieci. Mamy nadzieję, że wszyst

Like this post? Please share to your friends: