Królowe Hollywood: 10 aktorek, które nie straciły swojej urody wraz z wiekiem…

Hollywoodzkie Królowe: 10 aktorek, które nie straciły swojej urody wraz z wiekiem…

W wieku 67 lat Ava Gardner odeszła, ale do ostatnich dni pozostawała promienna i piękna. Zasłużenie posiada tytuł jednej z najczarujących aktorek minionego wieku.

Obecnie mająca 86 lat Judi Dench to niezwykle utalentowana brytyjska aktorka, która odniosła wielki sukces w teatrze. Jednak w latach 80. również rozwinęła swoje zainteresowanie kinem. W latach 2000 zdobyła uznanie zarówno widzów, jak i reżyserów.

Do jej znaczących osiągnięć należą „Iris” i „Victoria i Abdul”, by wymienić tylko kilka.

W wieku 95 lat Angela Lansbury nadal pracuje w branży rozrywkowej. W Polsce jest znana głównie z roli w serialu „Pani detektyw i skandale”. Zaprezentowała tam swoje wyjątkowe profesjonalizm. Jej portfolio obejmuje również ważne projekty takie jak „Kobieta znikąd” i „Gazeta codzienna”.

Shirley MacLaine obchodziła swoje 86. urodziny, debiutując w przemyśle filmowym w 1955 roku. Publiczność zachwyciła się jej występem w filmie „Kłopoty z Harrym” ze względu na szczere i autentyczne przedstawienie. To spowodowało napływ ofert od reżyserów, a od tamtej pory pojawiła się w takich projektach jak „Ocean’s Eleven” i „Moja gejsza”. Oprócz talentu posiada niesamowicie atrakcyjny wygląd, co przyniosło jej znaczną grupę fanów.

Gloria Stuart dożyła długiego życia, osiągając wiek 100 lat. Służy jako inspirujący przykład, była prawdziwie zadowoloną kobietą. Karierę aktorską rozpoczęła w latach 30. i kontynuowała udział w filmach niemal do swoich ostatnich dni. Po ukończeniu studiów została gwiazdą teatru, a później zyskała popularność w Hollywood. W trakcie małżeństwa miała dziecko i na pewien czas wycofała się z przemysłu filmowego, aby skupić się na innych zainteresowaniach, w tym na swojej pasji do sztuki. Lata później Gloria powróciła do branży filmowej, szczególnie zapisała się w pamięci rolą w renomowanym filmie „Titanic”.

Elizabeth Taylor zmarła w wieku 79 lat i ma na koncie tytuł pierwszej hollywoodzkiej aktorki, która otrzymała milion dolarów za rolę filmową. Uważana była za jedną z najważniejszych gwiazd przez długi czas. Jej filmografia obejmuje kultowe filmy takie jak „Kleopatra” i „Poskromienie złośnicy”.

Lana Turner dożyła 74 lat i uważana była za jedną z czołowych symboli seksu lat 40. i 50. Występowała w jaskrawych filmach takich jak „Oni nie zapomną” i „Imitacja życia”.

Olivia De Havilland, inna długowieczna aktorka, dożyła imponującego wieku 104 lat i była uznawana za jedną z najczarujących piękności Hollywood.

Była podziwiana za swoje niezwykłe talenty. Olivia podejmowała ryzyko, wyzwalała się w przemyśle filmowym i wspierała większą niezależność aktorów.

Wystąpiła w znanych filmach takich jak „Przeminęło z wiatrem” i „Dziedziczka”.

Like this post? Please share to your friends: