Ośmioletnia dziewczynka, która urodziła się bez nóg, stała się profesjonalną gimnastyczką.

Ta mała dziewczynka jest dowodem na to, że jeśli masz wielkie pragnienie, możesz osiągnąć każde cele, pomimo trudności!

Dzisiaj przedstawimy wam młodą gimnastyczkę o imieniu Paige Calendine, która urodziła się bez nóg, ale mimo wszystko osiągnęła wielki sukces w sporcie.

Paige miała poważne upośledzenie od urodzenia: urodziła się bez nóg. Jednak od najmłodszych lat dziewczynka z zapałem oglądała występy gimnastyczek, i jej rodzice postanowili zapisać ją na pierwszy trening. Tak się wszystko zaczęło. Początkowo Paige ćwiczyła, aby utrzymać dobrą kondycję, ponieważ ze względu na swoje niepełnosprawności, ważne było posiadanie silnych ramion.

Ale potem to hobby przerodziło się w coś większego. Teraz ma osiem lat i jest częścią drużyny gimnastycznej Ohio State. Jak powiedziała: „Czuję, że gimnastyka to moje powołanie, nie zamierzam przestawać. Chcę kontynuować treningi, opracowywać programy i rywalizować w sporcie”.

Ale najważniejsze jest wsparcie rodziny, trenera, a nawet kolegów z drużyny.

Poza tym, Paige nie tylko uprawia gimnastykę, ale także zajmuje się łucznictwem, pływaniem i cheerleadingiem. Jej rodzice dbają, żeby zawsze dowozić córkę na czas do wszystkich jej ulubionych zajęć, i są szczęśliwi, że tak wiele się uśmiecha. W tak młodym wieku, Paige poważnie rozważa udział w Paraolimpiadzie. Warto dodać, że na Arnold Gymnastics Challenge w Stanach Zjednoczonych pojawiła się Liliya Podkopayeva z Ukrainy, dwukrotna mistrzyni olimpijska z Atlanty w 1996 roku, gdzie spotkała się z Paige.

„Paige jest dla nas wszystkich inspiracją, nie pozwalając żadnym wyzwaniom fizycznym stać na drodze do jej celów i miłości do gimnastyki” – wyraziła podziw dla Paige na swoim koncie na Instagramie. „To niesamowite, że ta mała dziewczynka jest w tak dobrej formie”. „Co za mądra dziewczynka”.

„O matko, to mi wzruszenie przynosi. Niesamowita jest wola tej dziewczynki”. „Tak trzymaj, dziecko, nie bój się! Wszystko się uda!!!” – zachwycali się komentatorzy pod zdjęciem Liliyi Podkopayevy.

Historia tej małej dziewczynki dowodzi, że można osiągnąć wszystko, o czym naprawdę marzysz.

Like this post? Please share to your friends: