Dobrotliwi kierowcy ciężarówek ratują spragnionego małego słonia.

Dzięki życzliwym kierowcom ciężarówek, mały słoneczek dostał drugą szansę i został uratowany w ostatniej chwili. Południowoafrykańscy kierowcy jechali przez Botswanę, gdy konwój musiał się zatrzymać z powodu problemów technicznych jednego z ciężarówek. Kiedy mężczyźni wysiedli z pojazdu, zaskoczeni zobaczyli małego słonia wychodzącego z krzaków. Szybko zorientowali się, że biedne zwierzątko jest w kłopotliwej sytuacji i natychmiast ruszyli mu z pomocą!

Kiedy grupa kierowców ciężarówek natrafiła na małego słonika na środku drogi w pustynnej Botswanie, początkowo myśleli, że zbliżył się do nich z ciekawości. Jednak szybko odkryli, że ten uroczy stworzenie jest zagubione. Co gorsza, wykazywało oznaki odwodnienia.

Oferując słonikowi wodę, załadowali go do jednego z ciężarówek i zawieźli do pobliskiego rezerwatu przyrody Elephant Sands.

Słonik był młodszy niż 3 tygodnie, gdy został uratowany przez kierowców, więc ma jeszcze długą drogę przed powrotem do dzikiej przyrody. Jednak wszyscy są pełni nadziei, ponieważ wolontariusze z Elephant Sands mają ogromne doświadczenie w pracy z osieroconymi słoniami, a ich determinacja i współczucie dla tych uroczych zwierząt są godne podziwu.

Słoniątka są znane z delikatności. Nawet jeśli zostanie traktowane bardzo dobrze i na początku wydaje się, że wyzdrowiało, może być jeszcze długa droga przed pełnym powrotem do zdrowia.»

Obejrzyj moment, kiedy kierowcy ciężarówek natknęli się na małego słonia tutaj:

Like this post? Please share to your friends: