Czas mu nie oszczędzał: Tak wyglądał Mickey Rourke na początku swojej kariery

Kiedyś był złotym chłopcem Hollywood. Teraz Mickey Rourke ma dość wyjątkowy wygląd z powodu wahania wagi i operacji plastycznych. Jednak na początku swojej kariery ten aktor oczarował miliony kobiet. Producentom Hollywood bardzo zależało na tym, aby pojawił się w ich produkcjach. Twórcy filmowi doceniali Rourke’a za jego charyzmę na ekranie i talent aktorski. Jednak przeszłość Mickeya nie była tak różowa.

Zanim zrobił karierę w wielkich produkcjach filmowych, był robotnikiem: kopał rowy i zajmował się nielegalnymi interesami. W pewnym momencie znalazł się w strzelaninie i zdecydował się opuścić podziemie, wybierając karierę w sztuce.

Początkowo Rourke grał tylko epizodyczne role w filmach. Jego talent został dostrzeżony po występie w filmie „Rumble Fish” Francisa Forda Coppoli, gdzie zagrał motocyklistę. Prawdziwa sława przyszła do Mickeya po filmie „9 1/2 tygodnia”. Film uczynił go idolem kobiet i jednym z najbardziej barwnych aktorów Hollywood.

Dziś Mickey Rourke nadal pojawia się w filmach, chociaż nie udało mu się powtórzyć sukcesu swojej wczesnej kariery. Aktor często przyznaje się do popełnianych wcześniej błędów.

MICKEY ROURKE w filmie „Johnny Handsome”, 1989, w reżyserii WALTERA HILLA. Prawa autorskie TRI STAR PICTURES. Wyłącznie do użytku redakcyjnego. Bez handlu ani okładek książek. To jest rozpowszechniany publicznie materiał. Tylko prawa dostępu, bez licencji na prawa autorskie.

Mimo to popularność Rourke’a nie zmalała. Pozostaje ukochany przez miliony fanów.

Like this post? Please share to your friends: