Sąsiedzi zebrali się i naprawili dom emeryta.

Zgodnie z przepisami prawem w stanie New Jersey, USA, wszyscy właściciele nieruchomości są zobowiązani do utrzymania ich w dobrym i schludnym stanie, malując i dokonując napraw w odpowiednim czasie, aby zachować wygląd ulicy.

Jednak niestety niektórym osobom ciężko jest sprostać takim wymogom. Niektórzy po prostu nie mają wystarczających zasobów finansowych, aby pokryć wszystkie koszty, a inni nie uwzględniają starzenia się i złego zdrowia.

Ann Glancy, starsza nauczycielka, nie była w stanie utrzymać czystości swojego domu i ogrodu z powodu swojego wieku. Farba od dawna zniknęła, a teren wydawał się zaniedbany. Kobieta miała tylko niewielką emeryturę i ledwie wystarczało jej na życie. Nie miała możliwości utrzymywania swojego domu w stałej kondycji z tego powodu.

Na szczęście dla Anne, miała wspaniałych sąsiadów. Zdecydowali się zebrać pieniądze i samodzielnie zorganizować remont domu. Początkowo kobieta odrzuciła propozycję ze względu na wstyd. Jednak wkrótce otrzymała dużą karę, której nie była w stanie zapłacić. Zgodziła się więc na pomoc.

Potem przyłączyli się do nich przyjaciele sąsiadów, i prace ruszyły. Praca z tak dużą grupą była przyjemna, ale co najważniejsze, poszła szybko do przodu.

Przez większość lata pracownicy pracowali w weekendy. Wkrótce trudno było zidentyfikować ten dom. Naprawiono okna i werandę, a do paneli użyto nowych desek.

Pracownicy w końcu się do Anne przekonali i zaczęli odwiedzać ją regularnie.

Takie naprawy kosztowałyby Ann co najmniej 10 000 dolarów, ale hojni sąsiedzi pokryli wszystkie koszty.

Like this post? Please share to your friends: