Jak teraz wygląda dziewczynka z zespołem „nieczesalnych włosów w wieku 12 lat

Shayla urodziła się 22 kwietnia 2010 roku w Australii. Była zupełnie normalnym dzieckiem i nie różniła się od innych noworodków. Kilka dni po urodzeniu mama i dziecko wróciły do domu, gdzie przez pierwsze cztery miesiące swojego życia nikt w rodzinie nie zauważył niczego nietypowego.

Ale Shayla rosła, a na jej głowie zaczęły pojawiać się miękkie puchate włosy. Każdego dnia przybywało ich coraz więcej, i stawało się coraz trudniejsze, aby je układać. Dziewczynkę wyśmiewano w przedszkolu. W wieku czterech lat matka Shayli postanowiła pokazać ją lekarzom, ponieważ nie była w stanie już w ogóle radzić sobie z jej włosami.

Jak wykazały badania, dziewczynka miała rzadką cechę genetyczną – zespół „niemożliwych do rozczesania włosów”. Otóż zazwyczaj włosy mają przekrój okrągły lub owalny, a włosy Shayli wyglądały bardziej jak trójkąt.

Shayla przez długi czas wstydziła się swoich włosów, ale około siódmego roku życia zdała sobie sprawę, że sprawiają, że jest wyjątkowa. Na świecie jest tylko około stu oficjalnie zarejestrowanych osób z podobną cechą, a jedną z nich jest Shayla.

Dziewczyna zaczęła aktywnie działać w mediach społecznościowych, i wkrótce o niej napisano w magazynie. Z biegiem lat popularność dziewczynki tylko rosła, podobnie jak liczba subskrybentów na jej stronach.

Teraz Shayla Madison ma już 12 lat. Często jest zapraszana do różnych talk-show w telewizji, a kilka agencji reklamowych oferuje jej kontrakty. Dziewczyna nadal chodzi do szkoły, ale planuje zostać profesjonalną modelką po ukończeniu nauki.

Like this post? Please share to your friends: