Jak teraz żyje dziewczynka, która urodziła się bez nosa osiem lat temu

Jak wszystkie dzieci, Tessa lubi się bawić, tańczyć, spacerować na zewnątrz, grać w gry i jeździć. Jest to najzwyklejsza dziewczynka, ale Tessa urodziła się z nietypową anomalią – urodziła się bez nosa.

Dziecku postawiono diagnozę aplazji od urodzenia, czyli wrodzony brak jakiejś części ciała lub narządu, w tym przypadku nosa. Jest zaledwie około 100 przypadków tej choroby na całym świecie.

Mimo że nie ma węchu i nie ma zatok, Tessa potrafi kaszleć, kichać i nawet złapać przeziębienie.

Mimo wszystkich wyzwań, które ją spotkały od urodzenia, dziewczynka jest niezwykle radosna i optymistyczna.

Pierwszy szok rodziców po narodzinach córki szybko przeminął, i niedługo potem przestali zauważać, że coś wyróżnia ją spośród innych dzieci.

Para odkryła, że dziewczynka urodzi się z tą cechą, gdy ultrasonografia ujawniła nietypowy profil twarzy. Przyszłym rodzicom dano opcję zakończenia ciąży, ale odmówili, co doprowadziło do narodzin uroczej Tessy. Może i nie urodziła się jak inne dzieci, ale to nie czyni jej gorszą od innych.

Aplazja dziewczynki to nie jej jedyny problem; urodziła się również z wadami serca i oczu. Kataraktę w lewym oku usunięto w trakcie operacji, gdy miała zaledwie 11 miesięcy, ale ze względu na powikłania to oko pozostało niewidome.

Lekarze przeprowadzili również tracheotomię, aby Tessa mogła oddychać podczas jedzenia i snu.

Tessa będzie przechodzić wiele procedur. Z wiekiem powinna otrzymać sztuczne nosy. W okresie dojrzewania przewiduje się utworzenie ostatecznej protezy.

Mimo wszystko Tessa nigdy się nie poddaje i rozwija się w radosną, ciekawą i towarzyską młodą kobietę. Rodzice zapewniają dziecko, że jest najbardziej zwyczajną osobą, a starsza siostra i brat Tessy pomagają jej nie tracić nadziei.

Like this post? Please share to your friends: