Sąsiedzi zebrali się i naprawili dom emeryta

Zgodnie z przepisami prawnymi w stanie New Jersey, USA, wszyscy właściciele nieruchomości są zobowiązani do utrzymania swoich posesji w dobrym porządku, malowania i dokonywania napraw w odpowiednim czasie, aby zachować wygląd ulicy.

Niestety niektórzy ludzie nie są w stanie spełnić tych wymagań. Niektórzy po prostu nie mają środków, aby to zrobić, a inni nie uwzględniają starzenia się i złego zdrowia.

Ann Glancy, starsza nauczycielka, nie była w stanie utrzymać czystości swojego domu i ogrodu ze względu na swój wiek. Farba dawno zniknęła, a teren wyglądał na zaniedbany. Kobieta miała tylko niewielkie środki do życia z niewielkiej emerytury. Po prostu nie miała możliwości utrzymania swojego domu w ciągłym porządku z tego powodu.

Ale na szczęście dla Ann, miała wspaniałych sąsiadów. Postanowili zebrać pieniądze i zorganizować remont samodzielnie. Na początku kobieta odrzuciła sugestię z wstydu. Jednak niedługo potem otrzymała wysoką grzywnę, której nie mogła opłacić. Zgodziła się zatem.

Następnie dołączyli do nich przyjaciele sąsiadów, i prace się rozpoczęły. Praca z taką liczną grupą była przyjemna, a przede wszystkim szła szybko. Przez większość lata pomocnicy pracowali w weekendy. Wkrótce dom był trudny do rozpoznania. Okna i weranda zostały naprawione, a na okładzinę użyto nowych desek.

Pracownicy w końcu zaprzyjaźnili się z Ann i zaczęli ją regularnie odwiedzać. Takie prace kosztowałyby Ann co najmniej 10 000 dolarów, ale hojni sąsiedzi pokryli wszystkie koszty.

Like this post? Please share to your friends: