Dom, który ma zaledwie 89 metrów kwadratowych: Jak wygląda jego wnętrze

Poznajcie Luke’a Thiulla, niezwykłego 13-latka z Iowa, którego zainteresowania znacznie różnią się od typowych zainteresowań rówieśników.

Podczas gdy większość dzieci w jego wieku pochłonięta jest różnymi zajęciami, Luke zdecydował się na wyjątkową przygodę – budowę własnego miniaturowego raju w ogrodzie swoich rodziców, projektu, który ożył kosztem około 1500 dolarów.

W erze zdominowanej przez cyfrowe gadżety i konsole do gier, decyzja Luke’a o podjęciu bardziej tradycyjnego i praktycznego podejścia jest naprawdę inspirująca. Na swoim dedykowanym kanale na platformie YouTube, Luke opowiada o motywacjach związanych z jego projektem miniaturowego domu oraz o tym, jak nuda stała się paliwem dla jego kreatywności.

Duch przedsiębiorczości Luke’a przejawia się w koszeniu trawy, organizowaniu zbiórek online i podejmowaniu różnych prac dorywczych, aby zdobyć fundusze na swój projekt. Przez rok pracowicie gromadził niezbędne fundusze i materiały, by zrealizować swoje marzenie. Współpracując z przyjacielem znającym się na systemach elektrycznych, Luke przekształcił swój garaż za pomocą wymiany barterowej. Wykorzystał materiały z recyklingu, w tym resztki z domu swojej babci oraz drzwi od swojego wuja, ofiarowane przez jego znajomego.


Miniaturowy dom Luke’a zajmuje około 89 stóp kwadratowych, posiada prąd, ale na razie nie ma instalacji hydraulicznej. Pomimo skromnych rozmiarów, wyposażony jest w podstawowe udogodnienia, takie jak kuchenka mikrofalowa, telewizor, antresola z łóżkiem oraz grill w ogrodzie – idealne schronienie dla Luke’a po szkole.Rodzice Luke’a odegrali pomocną rolę, oferując wsparcie i pomoc finansową, ale zapewniając, że to on sam ponosi większość kosztów.

Według jego taty, Grega, projekt stanowi dla Luke’a cenną lekcję – wykraczającą poza tradycyjne nauczanie i przekazującą praktyczne umiejętności życiowe.Historia Luke’a Thiulla świadczy o potencjale młodych umysłów z wyraźnymi celami, silnymi zasadami pracy oraz odrobiną wsparcia rodziców. Jeśli uważasz podróż Luke’a z małym domem za równie fascynującą jak my, podziel się tą inspiracją!

Like this post? Please share to your friends: