„Dobra robota”: Miniaturowy dom zbudowany przez 13-letniego nastolatka w jego podwórku na pewno cię zachwyci

Większość uczniów szkół średnich zajmuje się różnymi aktywnościami, ale Luke Thill, wyjątkowy 13-latek z Dubuque w stanie Iowa, wyróżnia się spośród tłumu. Ten utalentowany i aktywny chłopiec podjął niezwykły projekt, budując własny mały dom w podwórku rodziców. Całkowity koszt tego uroczego domku wyniósł około 1500 dolarów amerykańskich. Przyjrzyjmy się bliżej temu niesamowitemu przedsięwzięciu.

W przeciwieństwie do wielu swoich rówieśników, którzy pogrążeni są w nowoczesnych technologiach, Luke wybrał bardziej tradycyjne i praktyczne podejście, aby walczyć z nudą. Latem zdecydował się na ambitną podróż w budowę małego domu. Luke udokumentował cały swój proces na swoim kanale na YouTube, dzieląc się swoimi motywacjami i krokami, jakie podjął, aby spełnić swoje marzenie.

Projekt trwał około roku, podczas którego Luke sumiennie pracował, zbierając potrzebne środki finansowe i materiały. Wykonywał takie czynności jak koszenie trawników, załatwianie spraw dla sąsiadów i nawet zainicjował zbiórkę online, aby wesprzeć swoje przedsięwzięcie. Warto zauważyć, że wykorzystał około 75 procent materiałów z recyklingu, ponownie wykorzystując przedmioty z domu swojej babci i otrzymując niektóre składki, takie jak drzwi frontowe, jako prezenty.

Powstały 89-stopniowy dom to dowód na zaangażowanie Luke’a. Mający 10 stóp długości i 5 1/2 stopy szerokości domek ma elektryczność, ale brakuje mu udogodnień sanitarnych.Pomimo braku wody czy łazienki, Luke wyraża swoją wdzięczność za minimalistyczny styl życia i chęć uniknięcia dużego kredytu hipotecznego.

Patrząc w przyszłość, Luke już ma aspiracje, aby zbudować kolejny, nieco większy dom na czas studiów. Ponadto, ma nadzieję zainspirować inne dzieci, pokazując, że jest możliwe podjęcie takich projektów już w młodym wieku. Historia Luke’a jest świadectwem tego, co dziecko może osiągnąć dzięki wyraźnemu celowi, silnej etyce pracy i wsparciu rodziny.

Like this post? Please share to your friends: