Ludzie byli przeciwni ich związkowi: Para z zespołem Downa wzięła ślub i już od 25 lat są razem i szczęśliwi

W poruszającej opowieści o Tommy’m i Maryanne Pilling, miłość triumfuje nad przeciwnościami losu, ukazując niesamowitą siłę ludzkiej więzi. Urodzona 17 maja 1971 roku, Maryanne przemierzała życie z miłością od matki, Lindy Martin, oraz swojej siostry i opiekunki, Lindi Newman. Pomimo odrzucenia ze strony ojca, wibrantowy duch Maryanne nie słabł.

Z kolei, Tommy, urodzony 21 marca 1958 roku (Dzień Zespołu Downa), dorastał jako sierota w domu opieki w Essex po stracie rodziców w wieku zaledwie 12 lat. Bez bliskiego wsparcia, Tommy zwracał mało uwagi na swój wygląd fizyczny, a życie stawiało przed nim swoje unikalne wyzwania.

Ich drogi zeszły się w 1990 roku, gdy oboje pracowali w kuchni lokalnego ośrodka szkoleniowego dla osób niepełnosprawnych. W wieku 32 lat Tommy znalazł towarzystwo 19-letniej Maryanne. Miłość między nimi była oczywista, w jasnych wyrazach Maryanne, kiedy tylko mówiła o Tommy’m.

Wspólne zainteresowania, w tym miłość do gotowania, muzyki, wspólnych wyjść na obiad, oglądania filmów i rękodzieła, pogłębiły ich więź. Mimo społecznych kontrowersji, przyjęli swą miłość i po 18 miesiącach randek, Tommy, prawdziwy dżentelmen, poprosił o zgodę matki Maryanne na oświadczyny.

15 lipca 1995 roku para świętowała swoje bajkowe wesele w kościele St. Mary The Virgin w Essex, stając się pierwszą parą z zespołem Downa, która wzięła ślub w Wielkiej Brytanii i na świecie. Niebanalna historia miłości Tommy’ego i Maryanne uciszyła krytyków i udowodniła, że miłość ma siłę, by przezwyciężyć każdą przeszkodę. Ich trwała więź i odporność w obliczu przeciwności dalej inspirują, pozostawiając niezatarty ślad na świecie.

Like this post? Please share to your friends: