Kiedyś biedna dziewczyna z licznym rodzeństwem : Później stała się znaną gwiazdą country, która teraz ma 77 lat

Opowieść rozpoczyna się w górach Tennessee w mroźny dzień 1946 roku, kiedy to urodziła się mała dziewczynka, jedno z dwunastu rodzeństwa. Pomimo dorastania w ubogich warunkach, była uważana za najpiękniejsze dziecko przez swoje rodzeństwo.

Ciepło miłości w rodzinie utrzymywało ich przez trudne czasy.

Choć opisywała swoje wczesne życie jako naznaczone przez biedę, sąsiedzi mieli inne zdanie, twierdząc, że jej rodzina nie była biedniejsza niż inne w okolicy.

Urodzona w rodzinie, gdzie posiadanie wielu dzieci było częścią tradycji, dziewczynka odziedziczyła kreatywność i duchowość po matce oraz przedsiębiorczy, ambitny zapał po ojcu. Przypisuje swoje sukcesy zdolnościom odziedziczonym po obu rodzicach.

Jako młoda dziewczyna odkryła swój talent wokalny i zaczęła występować w kościele, kierując się wytrwałą i twardą osobowością.

Wyrażanie siebie autentycznie było dla niej stałą wartością w życiu. Zanim zdobyła sławę, jej matka szyła dla niej sukienki z worów i resztek materiałów.

Zainspirowana miejscowym prototypem z miasta o ekstrawaganckim wyglądzie, pozostała niezłomna w swoim pragnieniu ubierania się w unikalny sposób, nawet mierząc się z karą ze strony ojca i dziadka.

Ta wytrwała dziewczyna dorosła, by stać się niczym innym jak legendą muzyki country – Dolly Parton, która ma 77 lat. Jej niezwykła podróż obejmuje stworzenie imperium wartego 500 milionów dolarów, około 3000 utworów, działalność charytatywną oraz własny park rozrywki.

Mimo że już nie koncertuje, nadal intensywnie pracuje i komponuje piosenki. Poza swoją chlubną karierą, Dolly jest oddaną żoną Carla Deana, za którego wyszła za mąż w 1966 roku.

Ich trwała więź pozostaje źródłem jej szczęścia, czy to w domu, czy podczas podróży swoim przyczepowym domem na kółkach.

Życie Dolly jest przykładem triumfu autentyczności, kreatywności i miłości nad trudnościami.

Like this post? Please share to your friends: