Para dostała darmowy stary dom i go odnowiła : Teraz to ich wymarzony dom

Wiele osób marzy o posiadaniu swojego wymarzonego domu, będącego symbolem ciężkiej pracy i sukcesu. Wyobraź sobie otrzymać ten wymarzony dom za darmo. Julie i Eddie Flores z Kansas przeżyli tę życiowo zmieniającą się sytuację, kiedy zdobyli stary dom w stylu holenderskiego kolonialnego w Lincoln bez ponoszenia żadnych kosztów.

Para, mająca trójkę dzieci, początkowo nie miała planów przeprowadzki. Jednak podczas wizyty w rodzinnym mieście Julie w Lincoln natknęli się na opuszczony dom w stylu holenderskiego kolonialnego, który mimo zaniedbanego wyglądu ukrywał skarby wewnątrz. Para zakochała się w potencjale domu i wyobraziła go sobie jako swoje wieczne miejsce zamieszkania.

Złapka? Dom musiał zostać przeniesiony w ciągu roku, w przeciwnym razie groziła mu rozbiórka. Lincoln County Hospital & Healthcare Foundation oferowało dom za darmo nowemu właścicielowi, który zgodził się go przenieść. Wiadomość o „darmowym domu” szybko rozeszła się w mediach społecznościowych, co skutkowało lokalnym komitetem zajmującym się procesem wyboru.

Eddie i Julie postanowili się zgłosić, spełniając kryteria komitetu, w tym zobowiązanie do utrzymania domu w Lincoln i wykorzystania go jako domu rodzinnego. Ich oferta została wybrana, stając się oficjalnie nowymi właścicielami, zdobywając swoje wymarzone miejsce bez żadnej wymiany finansowej.

Para przyjęła wyzwanie remontu domu. Dokumentując swoją podróż w mediach społecznościowych, dzielili się postępem i zaskakującymi odkryciami podczas procesu odnawiania. Remonty obejmowały wymianę dachu, usunięcie werand i zabezpieczenie otwartych przestrzeni przed przeniesieniem.

Wyczyszczenie domu ujawniło interesujące artefakty, w tym odciski dziecięcych dłoni z 1973 roku. Pomimo napotkanych trudności, takich jak zainfekowana karaluchami izolacja, Julie i Eddie pozostali oddani w zachowaniu historii domu.

Najważniejszym zadaniem było przeniesienie domu, proces powierzony firmie Unruh House Moving. Eddie i Julie uważnie śledzili całą operację, oglądając, jak ich wymarzony dom był podnoszony na ciężarówkę i przewożony na nową działkę zaledwie dwa mile stąd.

 

Obecnie mieszkając w domu będącym własnością rodziców Julie, rodzina Floresów stoi przed trwającym wyzwaniem ukończenia remontów.

Z inwestycją wynoszącą około 95 000 dolarów, mają nadzieję zakończyć prace remontowe do Dnia Dziękczynienia, uczyniając swój dom projektem społecznościowym poprzez współpracę z lokalnymi firmami.

Mimo przeszkód, podróż Julie i Eddie symbolizuje transformującą moc poświęcenia, duchecznego ducha społecznego i radość z przemieniania opuszczonego domu w ukochany dom rodzinny.

Podziel się swoimi myślami!

Like this post? Please share to your friends: