Dziecko urodziło się z dużym znamię na twarzy: Przeszło operację i wygląda niesamowicie po zabiegu

Celine Casey, matka zamieszkująca Wielką Brytanię, niedawno podzieliła się niezwykłą historią swojej córki, Vienny Brookshaw. Historia rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku, gdy Vienna się narodziła, a jej unikalna znamię przykuło uwagę matki.

Umieszczone na klatce piersiowej Caseya, Vienna miała wyraźne znamię między brwiami, co wywołało zaniepokojenie u matki. Martwiąc się, że mogła to niechcący spowodować w czasie ciąży, natychmiastowe zmartwienie Caseya nie dotyczyło zdrowia fizycznego Vienny, ale potencjalnego wpływu na jej zdrowie psychiczne w miarę dorastania.

Znamię, sklasyfikowane jako wrodzony melanocytowy znamię (CMN), oznaczało, że Vienna miała grupę łagodnych komórek barwnikowych między brwiami, które mogły rosnąć z czasem. Choć sama choroba nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia Vienny, Casey dostrzegła potencjalne wyzwania, z jakimi jej córka mogłaby się spotkać, gdy będzie miała kontakt z innymi dziećmi, którzy mogliby być ciekawi jej charakterystycznego znaku.

Rozpoznając potencjalny wpływ na poczucie własnej wartości Vienny, Casey postanowiła, że chce usunąć znamię. Vienna Brookshaw była jednym z 20 000 dzieci urodzonych z CMN, a niepewność co do tego, w jaki sposób znamię mogłoby ewoluować w miarę jej dorastania, skłoniła Caseya do decyzji o usunięciu. Mimo dobrych intencji Casey stanęła przed wyzwaniami, gdy Narodowa Służba Zdrowia (NHS) odmówiła pomocy, uznając operację za kosmetyczną, a nie istotną dla zdrowia fizycznego.

Stawiając czoła odrzuceniu, Casey i jej partner zwrócili się o wsparcie do crowdfundingu i utworzyli stronę GoFundMe, aby sfinansować operację Vienny. Odpowiedź była przytłaczająca, zebrano 52 000 dolarów w ciągu 24 godzin. Mimo usunięcia znamię Vienny, konieczne są dalsze oceny medyczne, aby monitorować proces gojenia.

Usunięcie znamię Vienny nie tylko rozwiązało potencjalne społeczne wyzwania, ale także odzwierciedliło głębokie zaangażowanie Caseya w dobrostan swojej córki.

Like this post? Please share to your friends: