Niewiarygodna transformacja : Bracia zdołali przekształcić starą wieżę wodną w przytulne mieszkanie

Dzieciństwo Svena i Lennarta de Jong kręciło się wokół Południowej Holandii, często bawiąc się w pobliżu starej wieży wodnej. Radość rodziny de Jongów nie miała granic, gdy udało im się zakupić wieżę położoną w Nieuw-Lekkerland.

Wzniesiona w 1915 roku, dobrze utrzymana wieża została nabyta za znaczną sumę 200 000 euro. To inwestycja pozwoliła braciom przekształcić ją w wspaniałą pięciokondygnacyjną rezydencję.

Ich rodziny, w tym wspierające żony Svena i Lennarta, zaakceptowały to unikalne przedsięwzięcie. Jednak podróż przekształcenia wieży w przestrzeń do mieszkania była długa i mozolna, trwająca niemal dekadę prac renowacyjnych.

Do 2020 roku bracia ukończyli swoje ambitne przedsięwzięcie. Ich trud się opłacił, gdyż rezydencja de Jongów stała się kandydatem do prestiżowej holenderskiej nagrody architektonicznej.

Wewnętrznie wieża doskonale łączy w sobie przemysłowy design z nutą rustykalnego komfortu.

Przestrzeń emanuje przytulnym klimatem dzięki skandynawskiemu minimalizmowi, rozświetlonemu przez panoramiczne okna. Bracia równo podzielili kondygnacje – po dwie dla każdej rodziny i jedną do wspólnego użytku.

Ich osiągnięcie wykracza poza sam fakt mieszkania w przestronnym domu marzeń; to źródło ogromnej dumy. Uznawana za jedno z najpiękniejszych domów w Holandii, rezydencja Svena i Lennarta de Jongów stanowi dowód ich oddania i wizji. Co sądzisz?

Like this post? Please share to your friends: