Zarówno dziwne, jak i ładne : Rodzina z Londynu pochwaliła się swoim dziwnym domem w kształcie trójkąta

W południowej Anglii, w Sussex, znajduje się wyjątkowe mieszkanie, które wydaje się wyrwane ze stron średniowiecznej legendy, a nie z architektury współczesnej.

Ten trójkątny dom, przypominający bardziej plan filmowy, posiada dach pokryty dachówką zamiast konwencjonalnych ścian, kryjąc w środku skarbnicę starożytnych mebli i ozdobnych przedmiotów.

Po nabyciu przez obecnych właścicieli, wnętrze było w rozsypce, co wymagało nie tylko wymiany mebli, ale także przywrócenia instalacji centralnego ogrzewania i hydrauliki.

Jednak właścicielka nie wyraża żadnych żali za pracę.

Mówi z sentymentem o swoim domu i jego burzliwej przeszłości, zauważając oryginalne ceglane i kamienna podłoga na niższym poziomie, które przybierają ciemniejszy odcień pod wpływem wilgoci.

„Prawie każde pomieszczenie ozdobione jest ręcznie wykonanymi belkami dębowymi, z każdą noszącą unikalne piętno mistrza… Tu jest mnóstwo fascynującej historii!”

Meble i dekoracje w całym domu pochodzą z lokalnych targów. Salon emanuje tradycyjnym angielskim urokiem, podkreślonym przez wielki kominek, miękkie sofy, fotele i ozdobione ściany z obrazami i tapiseriami.

Wcześniej pokryte dywanem podłogi zostały odsłonięte, aby pokazać historyczny kamień poniżej – codzienny wybór, który dodaje uroku. Kolejny salon obejmuje kominek obok domowej biblioteki.

Sypialnia harmonijnie łączy antyczne i współczesne akcenty, podczas gdy druga sypialnia kieruje się bardziej romantycznym nastrójem, z żeliwnym łóżkiem i antycznym toaletką z lustrzanym blatem.

Łazienka w stylu wiejskim oferuje przestronną, wyłożoną płytkami wannę i drewniane szafki. Na koniec, pod dachami, czeka pokój gościnny.

Dom w Sussex, daleko poza swoim uroczym wyglądem, promieniuje ciepłem dzięki swoim wyjątkowym antycznym meblom i dekoracjom, oferując spojrzenie na fascynującą historię.

Like this post? Please share to your friends: