Dobra robota, kobieta! Matka samotnie wychowująca 5 dzieci kupiła opuszczone mieszkanie i zamieniła je w bajkę

Lina Rissa, matka pięciorga dzieci, spełniła swoje marzenie o posiadaniu przestronnego domu, gdy dowiedziała się o opuszczonym obiekcie w Kauhava, Finlandia.

Mimo że dom stał opuszczony i niszczał przez dziesięciolecia, Lina odważyła się go zakupić, korzystając z okazji ze względu na przystępną cenę – praktycznie pokrywającą koszty ziemi.

W momencie zakupu była sama z pięciorgiem dzieci i ceniła wsparcie swojej rozszerzonej rodziny, biorąc pod uwagę korzystne położenie domu na obrzeżach wioski, blisko dziadków i szkoły.

W 2017 roku Lina spotkała swojego przyszłego męża, Jukka, który stał się kluczowym partnerem w rozległych pracach renowacyjnych, jakie wymagał zaniedbany budynek.

Para, teraz rodzina siedmiorga dzieci i dwóch psów, zmagała się z wieloma wyzwaniami, w tym z niszczycielskim pożarem w ciągu pierwszego roku posiadania.

Mimo utraty wielu rzeczy w pożarze, odporna rodzina przeprowadziła się do małego jednopokojowego mieszkania, rozpoczynając proces renowacji wcześniej niż planowano.

Prace renowacyjne obejmowały każdy aspekt domu, rozwiązując problemy strukturalne aż do piwnicy. Lina i Jukka przekształcili swój dom, łącząc znalezione na pchlim targu znaleziska z własnoręcznie wykonanymi dziełami.

Codzienne życie w domu Rissa koncentruje się wokół pieca opalanego drewnem, którego obsługuje umiejętnie Jukka, co zapewnia rodzinie bezstresowe doświadczenia kulinarne.

Dom, pierwotnie zaprojektowany z myślą o czterech osobnych apartamentach, został zmieniony, m.in. usunięto dodatkowe kuchnie i dodano saunę.

Lina, z zawodu projektantka tekstyliów, czerpie inspirację od swojej prababki, która utrzymywała się z tkania.

Dodatkowo jej pasja do malarstwa jest widoczna w sztuce, która ozdabia ściany domu.

Historia rodziny Rissa to dowód na wytrwałość, determinację i moc przemiany opuszczonego domu w ciepłe i ukochane miejsce.

Jakie są twoje wrażenia?

Like this post? Please share to your friends: