53 stopy kwadratowe kuchni? Para zdołała pomieścić wszystko, czego potrzebowali w super małej kuchni

Dziś z radością prezentujemy kompaktową kuchnię o powierzchni zaledwie 5,5 metra kwadratowego, pomysłowo zaprojektowaną przez Svetlanę i jej męża, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń i funkcjonalność.

Marząc o bardziej komfortowej i nowoczesnej kuchni, przystąpili do stworzenia przytulnej, a jednocześnie praktycznej przestrzeni dostosowanej do ich potrzeb. Ich pierwszym wyzwaniem było zoptymalizowanie układu pomieszczenia, jednocześnie pomieszczając niezbędne urządzenia i meble.

Po dokładnym rozważeniu zdecydowali się na wymianę drzwi wejściowych na nowoczesne, z wstawionymi szklanymi wkładkami, co natychmiastowo rozjaśniło i powiększyło kuchnię. Umiejscawiając drzwi tak, aby otwierały się do korytarza, zachowali cenną przestrzeń kuchenną.

Wybór okrągłego stołu okazał się doskonałym rozwiązaniem dla tej kompaktowej przestrzeni. Następnie starannie zaplanowali projekt jednostki kuchennej, priorytetem było przestronne i łatwe w użyciu rozwiązanie.

Para wybrała wbudowane urządzenia i nowoczesne blaty z kamienia syntetycznego, uzupełnione białymi frontami, aby nadać przestrzeni poczucie otwartości. Aby zwiększyć funkcjonalność, pomysłowo zintegrowali wbudowaną lodówkę i elektryczny podgrzewacz wody nad nią.

Szaro-czarne umywalki i blaty z kamienia syntetycznego kuchni emanują elegancją, choć zdawali sobie sprawę z wyzwania utrzymania nieskazitelnego wyglądu przy białych płytach na ścianie. Mimo to kuchnia oferuje niezbędne udogodnienia, w tym kuchenkę gazową, piekarnik, okap kuchenny i nawet zmywarkę, wszystko harmonijnie wkomponowane w przestrzeń.

Należy zauważyć, że stylowe płytki podłogowe dodają elegancji całemu projektowi. W przejawie pomysłowości właściciele wykorzystali obszar parapetu okiennego, przedłużając blat, aby pomieścić wbudowany mikrofalówkę.

Mimo że dostrzegli potencjalne ulepszenia, takie jak dostosowanie położenia mikrofalówki, efektem jest przytulna i bardzo funkcjonalna kuchnia, która przewyższa ich oczekiwania.

Like this post? Please share to your friends: