Nie potrzebujesz dużo pieniędzy, by poczuć się komfortowo : Rodzina z niewielkimi środkami przekształciła swoją 100-letnią posiadłość w bajkową rezydencję

Urokliwa wieś w Finlandii, zaledwie 24 mile od Turku, to miejsce zamieszkania rodziny czteroosobowej: Jarkko, 35 lat, jego żony Marii i ich dwóch synów.

Ich skromna posiadłość to stary drewniany dom, wybudowany w latach 20. XX wieku, który nabyli w 2019 roku.

Położony pośród lasu, dom otacza spokojna okolica, otoczona wysokimi drzewami.

Mimo ograniczonych finansów, rodzina rozpoczęła proces renowacji, podejmując się każdego zadania od pierwszego dnia zamieszkania w tym miejscu.

Dzięki stopniowym ulepszeniom powiększyli dom do 140 metrów kwadratowych, wykorzystując poddasze, które wcześniej nie było wykorzystywane do celów mieszkaniowych.

Obecnie dom składa się z salonu, kuchni, dwóch sypialni i warsztatu.

Maria i Jarkko, inspirując się meblami z epoki, udekorowali swój dom dziedziczonymi przedmiotami i skarbami zdobytymi na wyprzedażach.

Salon stanowi serce ich domu, oświetlany naturalnym światłem i ogrzewany trzaskającym kominkiem. Żywa choinka, zakorzeniona w rogu, ozdabia pokój od listopada, dodając świątecznego nastroju do otoczenia.

W kuchni, zachowany w doskonałym stanie stary piec nadal pozostaje punktem centralnym. Choć dokonano niewielkich zmian, takich jak świeża warstwa farby przypominająca igły sosny, zachowana została istota uroku kuchni.

W całym domu różne piece i grzejniki elektryczne zapewniają ciepło podczas zimowych miesięcy, dbając o komfort rodziny. W warsztacie Maria oddaje się swojemu hobby tkactwa, często tworząc dywany na swoim krośnie do sprzedaży.

Stare meble i dekoracje nadają każdemu zakątkowi domu ciepły i nostalgiczny klimat, tworząc poczucie zadowolenia dla rodziny.

Dla Jarkko i Marii, ich dom to nie tylko miejsce zamieszkania, ale też sanktuarium komfortu i ciepła, gdzie dzielą się ukochanymi chwilami.

Ich historia jest świadectwem transformacyjnej mocy kreatywności i miłości, dowodząc, że przytulny i gościnny dom można stworzyć bez względu na ograniczenia finansowe.

Like this post? Please share to your friends: