„Aktorka miała 4 mężów i ponad 100 kochanków”: Brigitte Bardot ma już 88 lat, jak teraz wygląda

Odeszła z przemysłu filmowego w młodym wieku 38 lat, ale jej wpływ na publiczność na całym świecie jest trwały. Urodzona 28 września 1934 roku w Paryżu, Bardot wczesne lata życia były naznaczone zarówno bogactwem, jak i osobistymi zmaganiami.

Mimo zamożności rodziny, od młodego wieku borykała się z kompleksami dotyczącymi swojego wyglądu, co było pogłębione przez noszenie okularów. Jednak los miał inne plany dla Bardot. W wieku zaledwie 15 lat znalazła się na okładce magazynu Elle, co zapoczątkowało niezwykłą podróż przed nią.

Bardot, obdarzona uderzającymi cechami, takimi jak duże oczy, zgrabna sylwetka i bujne włosy, wkrótce stała się rozchwytywanym modelem, uwodząc publiczność swoim naturalnym pięknem i niewymuszonym urokiem.

To wtedy Bardot spotkała reżysera Rogera Vadima, przełomowe spotkanie, które zmieniło bieg jej życia. Pomimo sprzeciwu rodziców Bardot i Vadim rozpoczęli burzliwy romans, który zakończył się ich ślubem w grudniu 1952 roku.

Jednak ich związek nie był pozbawiony wyzwań, był pełen burzliwych momentów, a w końcu rozwodu w 1962 roku, który skutkował utratą opieki nad jej synem. Po rozwodzie Bardot nadal zwracała na siebie uwagę, nie tylko ze względu na swoje aktorstwo, ale także na swoje życie osobiste.

Jednak w 1973 roku, w wieku 38 lat, Bardot podjęła zaskakującą decyzję o pożegnaniu się z przemysłem filmowym. Zmęczona stereotypami i obiektywizacją, szukała ukojenia z dala od świateł fleszy, wycofując się do prostszego życia.

Jednakże, gdy Bardot zdawała się odnaleźć spokój, nadeszły kolejne trudności w 1983 roku, gdy zdiagnozowano u niej raka piersi. Początkowo niechętna poddaniu się leczeniu, ostatecznie Bardot ustąpiła, dzięki interwencji bliskiego przyjaciela.

Jej późniejsze wyzdrowienie było punktem zwrotnym, inspirującym ją do poświęcenia swojego życia nowemu celowi: działalności na rzecz praw zwierząt. Od tego czasu Bardot stała się gorącą orędowniczką praw zwierząt, prowadząc kampanie i kierując swoją fundację poświęconą ochronie i opiece nad zwierzętami.

Mimo jej samotnego życia, zaangażowanie Bardot w jej sprawę pozostaje niezachwiane, dowodem jej trwałej pasji i odporności. Dziś, w wieku 88 lat, Bardot prowadzi spokojne życie, daleko od blasku i glamour jej świetności.

Jednak jej dziedzictwo jako ikony kulturowej i obrończyni praw zwierząt nadal świeci jasno, przypominając o niezatartym śladzie, który pozostawiła na światowej scenie.

Like this post? Please share to your friends: