„Żył na marginesie bez pieniędzy”: Jednak chłopiec zdołał stać się znanym aktorem i ojcem czwórki dziedziców

Kiedyś borykający się z trudnościami finansowymi, renomowany aktor, autor i działacz z Hollywood, okazał niesamowitą odporność w swojej drodze do sławy. Urodzony w 1961 roku w prowincji Alberta w Kanadzie, odkrył swoją pasję do aktorstwa w szkole, ostatecznie zdobywając role w kanadyjskich serialach takich jak „Leo & Me”.

Przeprowadzając się do Los Angeles w wieku 17 lat, aby rozwijać karierę aktorską, napotkał początkowe trudności, walcząc o role. Nie zrażony, trzymał się wiary w sukces, nawet kiedy w wieku 18 lat przeszukiwał śmietniki w poszukiwaniu jedzenia.

Jego przełom nadszedł wraz z rolą Alexa P. Keatona w „Family Ties”, wznosząc go z trudności na szczyty sławy.

Mimo sukcesu, życie przybrało nieoczekiwany obrót, gdy w wieku 29 lat zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona. Niezłomny, zachował swoją diagnozę w tajemnicy, kontynuując pracę, powiększając rodzinę i wspierając badania nad Parkinsonem.

Jego fundacja, Fundacja Michaela J. Foxa, zgromadziła ponad 1,75 miliarda dolarów.

Nagrody, w tym Nagroda Humanitarna im. Jeana Hersholt, uhonorowały jego zaangażowanie w działania na rzecz chorych na Parkinsona. Mimo trwających wyzwań, pozostaje optymistyczny, wdzięczny i zaangażowany w poszukiwanie lekarstwa na tę chorobę.

Od skromnych początków po sławę Hollywood, jego historia to triumf nad przeciwnościami i źródło inspiracji dla tych, którzy stają w obliczu podobnych walk.

Spojrzyj na zdjęcia i podziel się swoją opinią.

Like this post? Please share to your friends: