Choć Tyne Daly i Georg Stanford Brown musieli zmierzyć się z licznymi naciskami rasowymi, udało im się założyć rodzinę

Tyne Daly i Georg Stanford Brown, uznane postaci Hollywoodu, podzielili się niemal trzema dekadami małżeństwa, wyzwając normy społeczne, kiedy wymienili przysięgi małżeńskie w 1966 roku. Para, znana ze swoich znaczących wkładów w aktorstwo, reżyserię i produkcję, zrobiła furorę nie tylko w branży rozrywkowej, ale także w wyzwaniu uprzedzeń rasowych.

Brown, o pochodzeniu kubańsko-czarnym, rozpoczął swoją karierę aktorską w latach 60., zostawiając ślad w ikonicznych serialach takich jak „Komicy” i „Nowicjusze”, a także w znaczących dziełach takich jak „Korzenie”, „Bullitt” i „Szaleństwo”. Jego talenty rozciągały się także na reżyserię, przynosząc mu kilka nominacji do nagrody Emmy.

Daly, rozpoznawana za swoje umiejętności aktorskie i pisarskie, zwłaszcza za „Spider-Man: Homecoming”, jak również za swoje role w „Judging Amy” i „Cagney & Lacey”, w znaczący sposób przyczyniła się do świata rozrywki.

Małżeństwo pary, zawarte w obliczu praw przeciw mieszaniu ras w 1966 roku, wyzwało normy rasowe, a oni trwali nawet wtedy, gdy prawa te zostały obalone przez Sąd Najwyższy w sprawie Loving przeciwko Virginii w 1967 roku. Udowodnili, że miłość triumfuje nad przeciwnościami.

W znaczącym odcinku „Nowicjuszy” w 1977 roku, Brown i Daly podzielili się pierwszym w historii ekranowym pocałunkiem międzyrasowym, pomimo sprzeciwów cenzorów sieciowych. Ich związek był świadectwem ich głębokiej miłości, przekraczającej politykę i politykowanie.

Daly, w wywiadzie z 2022 roku, wyraziła, że ona i Brown mieli „zaślepki” na sprzeciwy wobec małżeństw międzyrasowych, kiedy pobrali się w wieku 19 i 21 lat. Ich związek był oparty na miłości i pasji, a nie na oświadczeniach politycznych.

Skrytykowała społeczne promowanie rasizmu, twierdząc, że poślubienie kogoś z innej rasy nigdy nie powinno być uważane za przestępstwo. Para, obdarzona trzema córkami—Alisabeth, Kathryne Dorą i Alexandrą—pielęgnowała swoją rodzinę w obliczu wyzwań Hollywood.

Każda z córek odziedziczyła unikalne talenty, podążając różnorodnymi ścieżkami. Alisabeth zajęła się ceramiką i szkłem, Kathryne Dora wykuła swoją niszę w aktorstwie, a Alexandra, urodzona w 1985 roku, wykazała się kreatywnością w tworzeniu smakołyków.

Media społecznościowe często pokazują dumę Daly ze swoich córek, świętując ich osiągnięcia.

Pomimo rozstania pary, zarówno Brown, jak i Daly pozostają aktywnie zaangażowani w życie swoich dzieci, pielęgnując bliskie relacje.

Internauci, dowiedziawszy się o historii rodziny, chwalili byłych małżonków i ich utalentowane córki.

Użytkownicy Facebooka chwalili ich piękno i sukces, podkreślając trwały wpływ miłości, wytrwałości i talentu w rodzinie Daly-Brown.

Like this post? Please share to your friends: