Matka oddała swoją córkę do adopcji bez zgody ojca dziecka: Mężczyzna walczył i odzyskał swoją córkę

Emocjonalna podróż Christophera Emanuela rozpoczęła się, gdy jego córka, Skylar, została niespodziewanie oddana do adopcji bez jego wiedzy. Ta rozdzierająca serce sytuacja skłoniła go do podjęcia zdecydowanej walki prawnej o odzyskanie opieki nad ukochanym dzieckiem. W 2014 roku Christopher, mieszkaniec Karoliny Południowej, odkrył adopcję Skylar przez Rejestr Odpowiedzialnych Ojców.

Pomimo starań o dochodzenie swoich praw rodzicielskich poprzez rejestrację, adoptujący rodzice złożyli wniosek o opiekę zaledwie 15 dni później, wykluczając Christophera z postępowania sądowego.

Skylar, teraz mieszkająca w San Diego, miała zmienione imię, a Christopher musiał walczyć zarówno z czasem, jak i zawiłościami prawnymi, aby naprawić sytuację. Pomimo dokumentacji medycznej potwierdzającej, że Skylar nigdy nie została legalnie adoptowana, Christopher stanął przed trudnym wyzwaniem.

Emocjonalne obciążenie dla Christophera było ogromne, zwłaszcza że adoptujący rodzice byli przekonani, że nie jest już częścią jej życia. To nieporozumienie podsyciło determinację Christophera, by udowodnić, że nikt nie może zapewnić Skylar więcej miłości i opieki niż jej biologiczny ojciec.

W zaskakującym zwrocie akcji sąd uznał prawa Christophera jako ojca Skylar, przyznając mu wyłączną opiekę po trudnym procesie sądowym. Ponowne spotkanie było wzruszającym momentem, gdy Christopher trzymał Skylar w ramionach, czując poczucie pełni i radości.

Christopher nie zatrzymał się na ponownym spotkaniu z córką; założył Fundację „Sky Is The Limit” w 2015 roku.

Fundacja ta ma podwójny cel — edukowanie ojców o ich prawach rodzicielskich i zwalczanie drapieżnych praktyk adopcyjnych, które pozbawiają dzieci ich więzi rodzinnych, tożsamości i dziedzictwa kulturowego.

Poprzez fundację, Christopher ma na celu wzmocnienie odpowiedzialnych ojców, zapewniając klasy dla rodziców, zasoby i mentoring dla tych, którzy stoją w obliczu kryzysów opiekuńczych. „Daddy dollars” są częścią inicjatywy, wspierającą ojców w potrzebie.

Historia Skylar to nie tylko osobiste zwycięstwo, ale także misja ochrony praw rodzicielskich i zapobiegania handlowi adopcjami. Christopher Emanuel stał się rzecznikiem, zapewniającym, że żaden odpowiedzialny ojciec nie doświadczy bólu utraty swojego dziecka z powodu niesprawiedliwej adopcji.

Like this post? Please share to your friends: