„Daleko od aktywnego miejskiego życia”: Jak żyje najzwyklejszy sprzedawca w sklepie spożywczym w szwedzkiej dziczy

W spokojnej szwedzkiej wiosce Sjötorp, ukrytej przed zgiełkiem miast, stoi uroczy czerwony dom nad jeziorem. Tutaj mieszka zwykła rodzina, której styl życia emanuje prostotą i spokojem.

Żona dojeżdża do pobliskiej wioski do pracy, pedałując swoim rowerem do sklepu spożywczego, podczas gdy mąż praktykuje stolarstwo.

Ich urocze, czerwone gniazdko jest typowym przykładem skandynawskiej architektury, otoczonego kwitnącym ogrodem i oferującego malownicze widoki na jezioro i las przez swoje okna.

Wewnątrz przestronna kuchnia-jadalnia stanowi serce domu, gdzie rodzina zbiera się, by dzielić się swoimi codziennymi przeżyciami podczas obiadu. Aranżacja wnętrz kieruje się ku kojącej palecie szarości i bieli, tworząc przytulny nastrój w całym domu.

Skromna, ale zapraszająca sypialnia dysponuje zasłoną prowadzącą na taras z zapierającymi dech w piersiach widokami. Pokój dzienny, choć prosty, emanuje stonowaną elegancją.

Wchodząc na drugie piętro, znajdujemy pokój rekreacyjny oraz wspólną sypialnię dzieci dla dwóch córek pary.

Na parterze piwnica pełni funkcję pralni, oraz mieści niewielką saunę i dodatkowe udogodnienia sanitarno-higieniczne. Życie z dala od miejskiego zgiełku ma swoje zalety i wady.

Podczas gdy rodzina delektuje się świeżym powietrzem, naturalnym otoczeniem i zżyłą społecznością, uznają także ograniczenia w zakresie opcji rozrywkowych i perspektyw zawodowych.

Niemniej jednak, dla tej rodziny Sjötorp stał się schronieniem – miejscem, gdzie cenią proste przyjemności życia, dbają o środowisko naturalne i ciepło witają odwiedzających.

Jakie są twoje myśli na temat tego przytulnego azylu?

Rozkoszuj się zdjęciami!

Podziel się swoimi komentarzami!

Like this post? Please share to your friends: