„Dolly Parton sprawiła, że jej dom wygląda tak skromnie, jak kiedyś jej dom dzieciństwa”: Dlaczego w domu Dolly Parton nie ma światła ani bieżącej wody

Droga Dolly Parton, która wyrosła w skromnych warunkach w małej chatce z bali w Sevierville, w stanie Tennessee, i osiągnęła globalną sławę, jest dowodem na jej determinację i talent. Urodzona jako jedno z dwunastu dzieci młodych rodziców, Avie Lee Owens i Roberta Lee Partona, Dolly dorastała w rodzinie, w której wartością nadrzędną było miłość i wiara, a nie bogactwo materialne.

Wychowana w Górach Smoky, Dolly przeżywała proste i bliskie relacje rodzinne. Jej ojciec zapłacił za jej narodziny workiem mąki kukurydzianej, co Dolly często wspomina z humorem, mówiąc, że to zapoczątkowało jej przyszły sukces.

Mimo skromnych warunków życia, w domu bez elektryczności i bieżącej wody, aspiracje Dolly były wszystko, tylko nie skromne. Dwupokojowa chatka rodziny, teraz odtworzona w Dollywood, symbolizuje korzenie Dolly i silne więzi rodzinne, które ją kształtowały.

Muzyczna podróż Dolly rozpoczęła się wcześnie, pod wpływem muzyki gospel w rodzinie i lekcji gry na gitarze od wujka Billy’ego Owensa. Jej determinacja była widoczna nawet jako młoda dziewczyna, śpiewająca dla zwierząt na swoim ganeku i marząca o większej scenie.

Po ukończeniu szkoły średniej Dolly przeniosła swoje marzenia do Nashville, stając się obiektem sceptycyzmu tych, którzy wątpili w jej ambicje. Mimo to, jej przekonanie nigdy nie osłabło. Mieszanka talentu i wytrwałości Dolly zaprowadziła ją na szczyt sławy, a muzyczne dziedzictwo matki odegrało kluczową rolę.

Dziś Dolly Parton to nie tylko ikona muzyki country, ale również ukochana postać znana z humoru, życzliwości i działalności charytatywnej. Jej małżeństwo z Carlem Thomasem Deanem, mężczyzną ceniącym prywatność i prostotę, dopełnia jej wibrującą publiczną osobowość.

Razem cieszą się prostym stylem życia, doceniając piękno Tennessee i radość towarzyskich relacji. Historia Dolly, od skromnych początków, przez spektakularną karierę, aż po satysfakcjonujące życie osobiste, jest symbolem marzeń i siły wytrwałości.

Like this post? Please share to your friends: