„Tylko jedno z jego 'wspaniałych dzieci’ poszło w jego ślady”: Zdjęcia rodzinne Toby’ego Keitha zrobiły wrażenie na jego fanach

Renomowany artysta muzyki country, Toby Keith, pochodzący z Oklahoma i znany z przebojów takich jak „Made in America” i „Who’s Your Daddy?”, zmarł 5 lutego 2024 roku na raka żołądka. W wieku 62 lat jego śmierć głęboko zasmuciła społeczność muzyczną i jego fanów na całym świecie, którzy podziwiali jego twórczość i wspierali go w trakcie walki z rakiem. Keith był również znany z oddania swojej rodzinie.

Jego związek z Tricią Lucus rozpoczął się w klubie nocnym w Oklahomie w 1981 roku, gdzie urok Keitha szybko ją zauroczył. Zaczął spotykać się z nią, gdy Keith równocześnie pracował na polach naftowych i występował na lokalnych scenach ze swoim zespołem, Easy Money. Para wzięła ślub 24 marca 1984 roku, po trzech latach znajomości. Keith został ojczymem córki Lucus, Shelley, a później powitali na świecie jeszcze dwójkę dzieci, Krystal w 1985 roku i Stelena w 1997 roku.

Kiedy sektor naftowy zaczął się kurczyć, Keith skoncentrował się na swojej karierze muzycznej, a Lucus wspierała go w trudnościach finansowych. Jego kariera muzyczna nabrała tempa w 1993 roku dzięki sukcesowi piosenki „Should’ve Been a Cowboy”, która stała się jednym z najczęściej odtwarzanych utworów country lat 90.

Mimo rosnącej sławy, Keith pozostał stąpającym po ziemi człowiekiem, dzięki niezachwianej wsparciu Lucus. Zachęcała go do podążania za swoją pasją do muzyki, nawet gdy inni sugerowali mu znalezienie stabilnej pracy.

Sukces Keitha rósł, co zaowocowało licznymi nagrodami, lukratywnymi kontraktami, marką alkoholową i własną siecią restauracji, Toby Keith’s I Love This Bar & Grill. Zawsze starał się priorytetyzować życie rodzinne wśród swoich zawodowych osiągnięć. W 2001 roku Keith zdobył Nagrodę za Album Roku i Najlepszego Męskiego Wokalistę na gali Akademii Muzyki Country. Lucus była praktyczna w zarządzaniu finansami, preferując trwałe prezenty nad przelotnymi gestami.

Do 2001 roku sytuacja finansowa Keitha znacznie się poprawiła, a jego majątek szacowany był na 10 do 25 milionów dolarów. Właścicielem kilku koni wyścigowych rasy pełnej krwi był właśnie on, budując nowy dom dla swojej rodziny na 160-akrowej farmie za miastem Oklahoma City. Rodzina pozostawała jego najwyższym priorytetem, co wynikało z utraty ojca, H.K. Covel, w 2001 roku. Keith był oddanym ojcem, dbającym o to, aby jego rodzina zawsze była blisko i chroniona. Jego córka Krystal podążała jego śladami muzycznymi.

Keith podzielił się swoją diagnozą raka w czerwcu 2022 roku, przechodząc leczenie, zachowując jednak nadzieję na powrót do muzyki. Podczas gali People’s Choice Country Awards we wrześniu 2023 roku opisał swoją walkę ze zdrowiem jako trudną, ale pozostał odporny, otrzymując Nagrodę Ikony Country za swoje wkłady w gatunek.

Ostatnie Święta Keith spędził z bliskimi, udostępniając radosne rodzinne zdjęcie w internecie. Jego śmierć ogłoszono na Instagramie, stwierdzając, że zmarł w otoczeniu rodziny, pozostawiając dziedzictwo godności i odwagi. W oświadczeniu poproszono również o prywatność dla jego rodziny w tym trudnym czasie.

Like this post? Please share to your friends: