Ludzie z dwoma palcami u stóp: Jak i gdzie żyją ludzie o tych zadziwiających cechach fizycznych

Dzisiaj zagłębimy się w fascynujący świat tzw. „plemienia strusi” znanych jako Wadoma, którzy zamieszkują Zimbabwe. Ta wyjątkowa grupa ludzi twierdzi, że pochodzi od istot, które kiedyś miały skrzydła, porównując swoich przodków do ptaków. Czy jesteś ciekawy, aby dowiedzieć się o wyjątkowym stylu życia mieszkańców tej odizolowanej wioski?

Ludzie Wadoma utrzymują się poprzez działalność taką jak rybołówstwo, polowanie oraz zbieranie jagód i miodu. Co ciekawe, pomimo swojej nietypowej budowy stopy, która mogłaby utrudniać bieganie, doskonale radzą sobie z poruszaniem się po drzewach. Ta osobliwa cecha wynika z pojedynczej zmiany genetycznej na siódmym chromosomie. Ich morfologia stopy, przypominająca strusie, uniemożliwia stosowanie konwencjonalnego obuwia.

Żyjąc w względnym odosobnieniu, „plemię strusi” ma ograniczone kontakty z globalną społecznością. Niemniej jednak rząd Zimbabwe podejmuje działania mające na celu ułatwienie asymilacji tego niezwykłego plemienia w szerszy społeczny kontekst.

Czy wcześniej byłeś świadomy istnienia tego niezwykłego plemienia?

Like this post? Please share to your friends: