Dziewczyna na zdjęciu stała się znaną prezenterką telewizyjną i doznała małego udaru podczas swojego programu: gwiazda, która wyszła za mąż za swojego męża dwa razy

Znana osobowość telewizyjna Judy Sheindlin, obchodząca urodziny wśród refleksji nad przeszłym epizodem zdrowotnym, który miał miejsce podczas nagrywania jej programu „Sędzia Judy”, ma bogatą karierę zarówno w sądzie, jak i poza nim.

Judy urodziła się w 12 października 1942 roku w Nowym Jorku jako córka żydowskich rodziców, Ethel i Murraya. Jej wczesne życie kształtowała rola matki jako kierownika biura i praktyka dentystycznego ojca. Ukończyła naukę w szkole średniej James Madison High School w 1960 roku, a następnie uzyskała dyplom na American University w Waszyngtonie, D.C. w 1963 roku.

Dążenie Judy do prawa doprowadziło ją do American University Washington College of Law, gdzie wyróżniała się jako jedyna kobieta wśród 126 rówieśników. Później zdobyła dyplom prawniczy na New York Law School i zdała egzamin prawniczy w stanie Nowy Jork w 1965 roku.

Judy początkowo pracowała jako korporacyjna prawniczka w firmie kosmetycznej, ale odeszła z powodu niezadowolenia, w końcu zostając prokuratorem w 1972 roku. Jej droga do sławy rozpoczęła się od artykułu w The Los Angeles Times w 1993 roku, a następnie wystąpiła w programie „60 Minutes”.

Po przejściu na emeryturę po 25 latach pracy sędziego w 1996 roku, Judy zdecydowała się na karierę telewizyjną, rozpoczynając program „Sędzia Judy” we wrześniu tego samego roku, zdobywając sławę za swoje bezpośrednie, sądowe podejście.

W marcu 2011 roku Judy doświadczyła niepokojącego epizodu zdrowotnego podczas nagrywania programu, który później okazał się być udarem niedokrwiennym mózgu. Pomimo początkowej niechęci, jej długoletni koledzy wezwali pomoc medyczną, co doprowadziło do hospitalizacji i diagnozy możliwego ataku niedokrwiennego przemijającego, objawiającego się podwójnym widzeniem i spowolnioną mową wcześniej tego dnia.

„Sędzia Judy” zakończyła się w 2021 roku po udanych 25 sezonach, a Judy była jedną z najwyżej opłacanych gospodyń telewizyjnych, zarabiając 47 milionów dolarów za sezon. Teraz 81-letnia Judy rozpoczęła nowy projekt „Judy Justice”, który obecnie jest w drugim sezonie.

W swoim życiu wyszła za mąż trzy razy, a obecny mąż to Jerry Sheindlin, którego poznała pod niezapomnianymi okolicznościami w barze. Ich pierwsze spotkanie doprowadziło do długotrwałego związku, a para wyszła za mąż, rozwiodła się, a następnie ponownie wyszła za mąż, będąc razem przez ponad trzy dekady.

Like this post? Please share to your friends: