Kobieta urodziła bliźnięta we wczesnych lat pięćdziesiątych: jej najstarsza córka czuła się z tym zestresowana

Poruszając się po krętych ścieżkach życia, Lauren Cohen z Paramus w stanie New Jersey podjęła odważną decyzję, która wyróżniła ją spośród wielu, przekształcając jednocześnie więzi rodzinne.

Jej życie nabrało znacznego kształtu w 2002 roku za sprawą spotkania, które głęboko wpłynęło na jej przyszłość. To spotkanie skłoniło Cohena, która niedawno zakończyła dwuletnie małżeństwo z pierwszym małżonkiem, Rayem, do poznania Franka Garcii na lekcji tańca. Pomimo znacznej różnicy wieku – Garcia był o dwie dekady młodszy – ich więź była natychmiastowa i głęboka, co doprowadziło do małżeństwa w lipcu tegoż roku. Cohen podzieliła się swoimi słowami:

„Byłem zaskoczona jego zainteresowaniem mną, biorąc pod uwagę naszą różnicę wieku. Ale po tym, jak tańczyliśmy razem, nasze połączenie było niezaprzeczalne.” Ich związek wkrótce stanął w obliczu rzeczywistości związanej z różnicą wieku, co skłoniło ich do rozważenia rozpoczęcia rodziny za pomocą in vitro. Po początkowych odrzuceniach związanych z wiekiem Cohena klinika w Wirginii wzięła udział w tej podróży z nimi w styczniu 2004 roku, choć sukces początkowo był nieuchwytny.

Ich wytrwałość przyniosła owoce, gdy lokalny lekarz udzielił im wsparcia, co doprowadziło do narodzin córki Raquel w grudniu 2004 roku dzięki in vitro. Niedługo potem przyszły na świat bliźniacy Gregory i Giselle w maju 2006 roku, czyniąc z Cohen, w wieku 59 lat, najstarszą matkę w USA, która urodziła bliźnięta. Cohen reflektowała:

„Nigdy nie uważam siebie za posiadającą jakikolwiek rekord. Oprócz drobnego zapalenia stawów, moje zdrowie jest dobre.” Dobro jej rodziny stało się jej priorytetem, skupiając się na utrzymaniu zdrowia i witalności, aby być obecnym dla przyszłości swoich dzieci. Wiązało się to z poświęconym programem zdrowotnym, obejmującym pilates i jogę, uzupełnionym o kompleksowy zestaw niemal 100 suplementów tygodniowo, aby wspomóc jej zdrowie i długowieczność. „Te suplementy, mam nadzieję, pomogą przedłużyć moje życie,” zaznaczyła, podkreślając swój zobowiązanie do aktywnego stylu życia.

Mimo okazjonalnych pomyłek dotyczących jej roli jako babci swoich dzieci, Cohen wyjaśnia swoją rolę jako ich matki, chociaż jej wybór doprowadził do zerwania z jej starszą córką, Renee, z powodu nieporozumień dotyczących jej późnego macierzyństwa. Natomiast w podobnym duchu niekonwencjonalnego macierzyństwa Annegret Raunigk, matka 13 dzieci w Niemczech, zdecydowała się powiększyć swoją rodzinę w wieku 65 lat, witając czworaczków w maju 2015 roku, decyzja ta wywołała publiczną debatę i krytykę.

Te narracje Cohena i Raunigk dają wgląd w złożoność macierzyństwa w późniejszym wieku życia, kwestionując normy społeczne i zachęcając do dialogu na temat wielowymiarowości życia rodzinnego. Podziel się swoimi myślami na temat tych niezwykłych podróży macierzyństwa ze swoim kręgiem znajomych i zagłęb się w szerszą rozmowę na temat implikacji i wyzwań rodzicielstwa w podeszłym wieku.

Like this post? Please share to your friends: