Życie Michaela Caine’a z jego żoną przez 50 lat: dlaczego aktor i jego małżonka planują przeprowadzkę

Michael Caine, uznany aktor brytyjskiego przemysłu filmowego, ogłosił swoją emeryturę. Cieszący się uznaniem za role w klasykach takich jak „Włoska robota” (1969) i trylogii „Batman”, Caine zakończył swoją bogatą karierę filmową „Wielkim Uciekinierem”, obok aktorów Johna Landinga i Wille’a Fletchera. W wywiadzie dla BBC Radio 90-letni aktor potwierdził swoją emeryturę, mówiąc: „Cały czas mówię, że zamierzam przejść na emeryturę. Cóż, teraz to robię”.

Na przestrzeni lat Michael i jego żona Shakira Caine, mająca 76 lat, byli właścicielami i sprzedawali różne nieruchomości. Wśród nich była ich posiadłość w Beverly Hills przy Davies Drive, sprzedana w połowie lat 90., którą zaczęli budować w 1984 roku. Ten dom posiadał gabinet z wysokimi sufitami, zabytkowym telewizorem i barem, a także rozległe tereny zielone na zewnątrz z bujnymi ogrodami i basenem, gdzie Michaela sfotografowano w grudniu 1992 roku.

Dodatkowo, Caine pozbył się swojego apartamentu na plaży w Miami Beach przy South Point Drive w 2017 roku za około 7,45 miliona dolarów, początkowo oferując go za 8,7 miliona dolarów lub opcję wynajmu za 29 000 dolarów miesięcznie.

Ten 22-piętrowy budynek mieścił 67 mieszkań, w tym czteropokojowy apartament Caina, który posiadał ponad 4000 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, prywatny dostęp do windy, pokój multimedialny oraz rozległe przestrzenie na zewnątrz z malowniczymi widokami na wodę. Aktor zakupił ten apartament za 4,07 miliona dolarów w 2008 roku.

W Surrey, w Anglii, Michael i Shakira niegdyś posiadali Keston Lodge, rodzinny dom wiejski o wartości około 5 milionów dolarów w 2021 roku. Posiadłość ta obejmowała kompleks rekreacyjny z krytym basenem, jacuzzi, siłownią i nowoczesnym kinem.

Główna sypialnia posiadała dwie łazienki, a posiadłość miała powierzchnię ponad 12 000 stóp kwadratowych z siedmioma sypialniami, ośmioma akrami ogrodów, pastwiskiem i dwoma domkami letniskowymi, z których każdy miał dwie sypialnie. Zakupiony w 1999 roku za 1,2 miliona dolarów, Cainowie mieszkali tutaj przez dwie dekady, zanim w styczniu 2019 roku wystawili go na sprzedaż za 4,5 miliona dolarów i sfinalizowali transakcję w 2022 roku.

Michael posiadał także połączone mieszkanie w londyńskim Albion Close, Hyde Park, w latach 60. Dwuosobowy dom, pierwotnie dwa budynki stajni, zawierał drewniane podłogi, designerską kuchnię, szafy na wymiar, łazienki en-suite i był oferowany za 6 milionów dolarów.

Inną posiadłością był XVII-wieczny dworek w hrabstwie Oxfordshire znany jako Rectory Farm House, który w 2020 roku był oferowany za 8,4 miliona dolarów. Ta zabytkowa posiadłość II klasy miała rozległy dostęp do rzeki, kilka pokoi recepcyjnych, gabinet, bibliotekę, pokój kinowy oraz kuchnię/jadalnię, a także kryty basen, spa, saunę, kort tenisowy i domek gościnny.

W wywiadzie z 2021 roku Michael wspomniał o planach przeprowadzki, aby być bliżej rodziny, mówiąc, że przeprowadzka do Wimbledonu jest nieuchronna, ponieważ jego wnuki są już dorosłe. Obecnie Caine mieszka z Shakirą w mieszkaniu w Chelsea Harbour na zachodnim Londynie, doceniając bezpieczeństwo pomimo częstych przelotów helikopterów.

To drugie małżeństwo z Shakirą, którą poznał w latach 60. i poślubił w 1973 roku, obchodzi 50 lat wspólnego życia, celebrowane niewielkimi spacerami i oficjalnymi wyjściami w Londynie.

Like this post? Please share to your friends: