Nikt nie wierzył, że dziecko przeżyje: Ale maluch był na tyle silny, by walczyć z chorobą, z którą się urodził

Armani Milby, córka Chelsey z Kentucky, to niezwykłe niemowlę urodzone z unikatowym stanem, który spowodował, że jej ramiona i klatka piersiowa spuchły, przypominając sylwetkę kulturysty. Po intensywnych pierwszych trzech miesiącach, które wymagały specjalistycznej opieki medycznej, rokowania dla Armani są teraz bardziej optymistyczne, z kolejnymi zabiegami w perspektywie.

Chelsey opowiada o trudnej drodze, jaką przeszli od narodzin Armani, ale pozostaje optymistyczna co do ich powrotu do zdrowia. Anomalia została wykryta w 17. tygodniu ciąży Chelsey, a lekarze zdiagnozowali ciężki przypadek limfangiomy, rzadkiej choroby prowadzącej do łagodnych guzów w układzie limfatycznym, co skutkowało znacznym obrzękiem górnej części ciała Armani.

Wbrew ponurej „zerowej” szansie na przeżycie, jaką dali lekarze, Armani przeciwstawiła się przeciwnościom, urodziła się w 33. tygodniu przez cesarskie cięcie, ważąc 12 funtów. Ciąża Chelsey była tak zaawansowana, że obserwatorzy spekulowali, iż może nosić trojaczki.

Diagnoza zaskoczyła Chelsey, matkę dwójki zdrowych dzieci, wprowadzając ją w stan szoku i rozpaczy, nieznajomość stanu i obawy o wyniki badań, które przeprowadziła.

Odtąd odporność Armani złagodziła niektóre z początkowych obaw Chelsey. Przydomek „mini hulk”, nadany jej zaraz po narodzeniu z powodu jej rozmiaru, Armani przeszła operacje, aby złagodzić nagromadzenie płynów, co zyskało jej nowy przydomek „squishy” od Chelsey ze względu na powstałą nadmiarową skórę, która ma się znormalizować w miarę jej wzrostu.

Chelsey jest optymistyczna co do przyszłości Armani, przyznając, że nieuchronne blizny po operacjach są ceną za postęp i dobre samopoczucie córki. W wieku dziewięciu miesięcy Armani przygotowuje się do kolejnej operacji, aby dalej zająć się problemami limfatycznymi, podczas gdy sama Chelsey zmagała się z depresją poporodową, starając się zachować siłę dla swojej rodziny.

Pomimo codziennych wyzwań, Chelsey jest pokrzepiona przez rozwój Armani, gdy zaczyna osiągać kamienie milowe rozwoju i pokazuje oznaki, że wkrótce wypowie swoje pierwsze słowa. Dziękując za swoje „cudowne dziecko”, Chelsey jest ulżona i pełna nadziei na zdrowie i przyszłość Armani.

Like this post? Please share to your friends: