Stara się prowadzić pozytywny tryb życia pomimo konsekwencji udaru: Najnowsze zdjęcia Tima Curry’ego na wózku inwalidzkim z Los Angeles

Kariera Tima Curry’ego i niezwykła historia życia odzwierciedlają jego wszechstronne talenty i odporność. Urodzony w Grappenhall, Warrington, w Wielkiej Brytanii, 19 kwietnia 1946 roku, wczesne lata Curry’ego naznaczyła przeprowadzka do Hongkongu, a następnie powrót do Anglii z powodu problemów zdrowotnych jego ojca.

Wychowywany z silnym zamiłowaniem do aktorstwa, Curry wcześnie odnalazł swoje powołanie, występując w sztuce Szekspira w wieku dziesięciu lat, pomimo nieteatralnego tła rodzinnego.

Edukacyjna podróż Curry’ego zaprowadziła go na Uniwersytet w Birmingham, gdzie studiował dramat i mieszkał razem z Patrickiem Barlowem. Barlow wspominał o imponującym talencie wokalnym Curry’ego, często prezentowanym podczas wspólnych wyjść.

Pomimo początkowego niepowodzenia, kiedy odmówiono mu wstępu do Birmingham Repertory Theatre, przeprowadzka Curry’ego do Londynu szybko zaowocowała pierwszą rolą w musicalu „Hair”, pomimo braku formalnego doświadczenia aktorskiego.

Przełomem w karierze Curry’ego była jego kultowa kreacja Dr. Franka-N-Furtera w „The Rocky Horror Show”, która wypromowała go na gwiazdę. Jego kariera rozszerzyła się o role w „Amadeuszu”, „My Favorite Year” oraz jako zapamiętane postacie w „To”, „Clue”, „Legendzie”, „Annie” i „Kevin sam w Nowym Jorku”, wśród innych.

Curry użyczył również swojego głosu postaciom w „Dzikiej rodzince Thornberrych”, „FernGully: Ostatnim deszczowym lesie”, „Piotrusiu Panu i piratach” oraz w „Gwiezdnych wojnach: Wojnach klonów”.

Pomimo bardzo publicznego życia, Curry zachował prywatność swojego życia osobistego, szczególnie w kwestii relacji. Wiadomo, że nigdy się nie ożenił i nie miał dzieci, skupiając się zamiast tego na swojej karierze i osobistych pasjach.

Znaczącym wyzwaniem zdrowotnym było udar, którego Curry doznał w 2012 roku, prowadząc do długiego procesu rekonwalescencji, który obejmował terapię fizyczną i mowę, ale utrzymany był z charakterystycznym dla niego humorem i pozytywnym nastawieniem.

Pasja Curry’ego rozciągała się poza aktorstwo, na jego miłość do ogrodnictwa, szczególnie w jego byłej willi w stylu kolonialnym w Los Angeles. Pomimo jej początkowego zaniedbanego stanu, Curry był przyciągany przez potencjał jej ogrodu, co doprowadziło do obszernej renowacji, która przekształciła go w bujny azyl, odzwierciedlający jego pragnienie „ogrodu na całe życie”.

Chociaż Curry sprzedał tę nieruchomość w 2000 roku, przenosząc się do domu z mniejszym ogrodem, jego dziedzictwo jako wszechstronnego aktora i osoby o głębokiej głębi i kreatywności pozostaje niezmienne.

Like this post? Please share to your friends: