„Arcydzieło wykonane z rozbitych naczyń”: Niesamowity dom, który jest całkowicie udekorowany rozbitymi naczyniami

W francuskim mieście Louviers, około stu kilometrów na północny zachód od Paryża, stoi niezwykły dom znany jako La Maison Cassée Vaisselle, co tłumaczy się na „Dom Złamanej Zastawy Stołowej”.

To wyjątkowe mieszkanie należy do Roberta Vasseura, który wraz z żoną zdecydował się zrezygnować z tradycyjnych materiałów budowlanych i zamiast tego ozdobić swój dom mozaiką z roztrzaskanego naczyń, filiżanek, muszli, kolorowych ceramiki i szkła.

Urodzony w 1908 roku, życie zawodowe Roberta było dość zwyczajne – pracował jako mleczarz, zanim dołączył do fabryki tekstyliów. Jednak jego zabawa z niekonwencjonalną dekoracją domu rozpoczęła się w 1952 roku, gdy postanowił odnowić swoją kuchnię.

Zaczynając od antycznego zlewu, Robert pokrył go cementem i udekorował roztrzaskanym sprzętem kuchennym, rozpalając swoją twórczą wizję. Przez lata Robert zbierał rozbite naczynia od sąsiadów i włączał je w różne części wnętrza swojego domu, podwórza, budynków ogrodowych, a nawet budy psiej budki. To wyjątkowe hobby trwało przez pięćdziesiąt lat, przyciągając wkład wielu mieszkańców miasta.

W 2002 roku Robert odszedł, ale jego syn Claude podjął się dziedzictwa, zachowując i odnawiając kreacje swojego ojca. Dzięki wysiłkom Claude’a Dom Złamanej Zastawy Stołowej pozostaje w doskonałym stanie i stał się popularną atrakcją turystyczną. Prowadzone wycieczki pozwalają zwiedzającym docenić kreatywność i oryginalność tego legendarnego domu w Louviers. Co sądzisz o tej historii?

Like this post? Please share to your friends: