„Była prześladowana i nazywana „zbyt brzydką”: Lata później kobieta spełniła swoje marzenie i dostała się na pokaz mody podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku!”

Melissa Blake, pasjonująca dziennikarka specjalizująca się w tematach dotyczących niepełnosprawności, relacji, stylu życia i kultury popularnej, cierpi na zespół Freemana-Sheldona od urodzenia. Ta genetyczna choroba wpływająca na kości i mięśnie sprawiła, że Blake przeszła 26 operacji, jednakże zawsze marzyła o karierze modelki, inspirując się stronami renomowanych magazynów modowych, które nigdy nie przedstawiały osoby takiej jak ona.

W wieku nastoletnim Blake spotkała zniechęcenie, gdy powiedziano jej, że jej niepełnosprawność uniemożliwi jej karierę jako modelki – stwierdzenie, które nie tylko zniszczyło jej marzenia, ale również odzwierciedlało ograniczające poglądy przemysłu mody i urody na temat osób niepełnosprawnych.

Pomimo przeciwności, Blake ujrzała spełnienie swoich aspiracji dwadzieścia lat później, mając 42 lata, kiedy to wystąpiła na wybiegu podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody, prezentując nową adaptacyjną linię odzieży firmy Zappos w trakcie pandemii COVID-19. Ten okres, będący wyzwaniem dla osób niepełnosprawnych ze względu na dostęp do opieki zdrowotnej i inne bariery, był przełomowym momentem w redefiniowaniu standardów piękna, ewolucję, którą Blake dumnie reprezentowała.

Wydarzenie to obejmowało 25 modelek, w tym Blake, które opowiadały swoje historie i prezentowały adaptacyjną odzież w spersonalizowanych filmach, podkreślając znaczenie włączenia różnorodności w modzie. Ten zwrot w kierunku akceptacji różnorodności w branży był dodatkowo wspierany przez inicjatywy takie jak Runway of Dreams, założone przez Mindy Scheier w odpowiedzi na trudności jej syna z konwencjonalną odzieżą z powodu dystrofii mięśniowej.

Oprócz osiągnięć w modelingu, Blake opowiada się za miłością i akceptacją dla osób niepełnosprawnych poprzez swojego bloga „So About What I Said…” i udział w platformach takich jak Psychology Today. Jej praca zachęca do otwartych dialogów i korygowania wcześniejszych nieporozumień.

Odporność Blake na nękanie online została szczególnie wykazana w 2019 roku, gdy odpowiedziała na okrutne komentarze dotyczące jej wyglądu, publikując inspirujące zdjęcia i wiadomości, potwierdzając swoje zaangażowanie w tworzenie włączających przestrzeni i wyzwanie norm społecznych poprzez swój blog i obecność w mediach społecznościowych.

Like this post? Please share to your friends: