„Siodme dziecko znanego aktora”: Czy dziecko gwiazdy odziedziczyło jego talent i wygląd

John Wayne, ikona kina westernów, słynął z powściągliwych postaci na ekranie i wizerunku anty-Don Juana w życiu prywatnym. Jednak poza kamerą jego życie osobiste przyjmowało zaskakujące zwroty.

Wbrew swojemu wizerunkowi, Wayne był trzykrotnie żonaty, ale żadne z małżeństw nie przyniosło mu trwałej satysfakcji. Jego pierwsza żona, Josephine Saenz, pochodziła z wyższych sfer Pasadeny. Ich związek naznaczony był niewiernością Wayne’a, w tym głośnym romansem z partnerką z filmu, Marlene Dietrich. Po dwunastu latach i czwórce dzieci małżeństwo zakończyło się rozwodem.

Mimo ostrzeżeń przyjaciół, Wayne ożenił się ponownie z Esperanzą Baur Diaz Ceballos. Ich namiętny związek stopniowo się rozpadał. Ceballos popadła w alkoholizm, a do tego dochodziły jej podejrzenia o romans Wayne’a z Gail Russell. Para, która nie miała wspólnych dzieci, zakończyła małżeństwo w atmosferze ciągłych kłótni i gróźb.

Wkrótce po rozwodzie z Ceballos, Wayne ponownie się zakochał – w Pilar Pallete, Peruwiance. Mimo znacznej różnicy wieku i trudności Pallete w odnalezieniu się w hollywoodzkim świecie, pobrali się w 1954 roku. Choć Wayne był w niej zakochany, ich związek mierzył się z wyzwaniami ze względu na silny charakter Pallete. Prowadziło to do separacji w 1973 r., jednak nigdy oficjalnie się nie rozwiedli.

Chociaż związki Wayne’a z trzema żonami były burzliwe, jego rola jako ojca zasługuje na uznanie. Miał bliskie relacje ze wszystkimi swoimi siedmiorgiem dzieci, z których każde podążało własną drogą, mimo skomplikowanych relacji rodziców.

Michael, najstarszy syn Wayne’a, utrzymywał z nim bliski kontakt, pracując nawet u jego boku w przemyśle filmowym, a później został prezesem John Wayne Foundation. Jego siostra, Mary Antonia, również pojawiła się w niektórych filmach ojca, zanim osiadła do spokojnego życia rodzinnego.

Patrick, trzecie dziecko Wayne’a z Saenz, poszedł w ślady ojca, robiąc udaną karierę aktorską. Córka, Melinda, krótko zajmowała się aktorstwem, zanim założyła własną rodzinę.

Z Pallete Wayne miał kolejne troje dzieci. Aissa po początkach jako aktorka dziecięca, została prawniczką. Marisa, podobnie jak rodzeństwo, grała w filmach w dzieciństwie, ale później skupiła się na życiu rodzinnym. Ethan, najmłodszy syn Wayne’a, miał z nim szczególną więź i mimo różnicy wieku, pielęgnował wspomnienia z ich wspólnego czasu.

Od śmierci Wayne’a, jego dzieci wciąż czczą jego pamięć, mimo kontrowersji wokół jego poglądów na temat rasy. Niektórzy bronią go przed oskarżeniami o rasizm, inni skupiają się na jego wkładzie w branżę rozrywkową i działaniach filantropijnych poprzez John Wayne Foundation.

Like this post? Please share to your friends: