„Rolnik znalazł pod kurnikiem duże jajo”: To, co wykluło się z jaja, zaskoczyło wszystkich

Jajka to królowie śniadania, można je przyrządzić na tysiąc sposobów – sadzone, gotowane na miękko, czy sadzone w koszulkach. Są świetnym sposobem na energetyczny początek dnia. Wspaniale komponują się z serem, pomidorami i boczkiem, tworząc pożywny posiłek. Znalezienie jajka z podwójnym żółtkiem to już niezwykła niespodzianka, ale pewien teksański farmer natrafił na coś jeszcze bardziej zdumiewającego – jajko w jajku!

 Jajka w podwójnej skorupce to prawdziwa rzadkość. Mimo nagrań wideo dokumentujących ich istnienie, wielu wciąż podchodzi do nich z niedowierzaniem. Zjawisko to zachodzi, gdy prawie gotowe jajo cofa się w swej podróży po ciele kury, otrzymując dodatkową warstwę białka i drugą skorupkę, jak tłumaczy portal „Pomoc dla drobiu”. Sieć „Countryside Network” winą za ten odwrotny bieg wydarzeń obarcza „fale przesuwające się wstecz w przewodzie jajowym”.

Na YouTube, w filmiku, który od czasu wrzucenia w lipcu 2015 roku zdobył ponad 3 miliony wyświetleń, pewien jegomość, przedstawiający się jako „zwykły, stary teksański farmer zachwycony naturą”, prezentuje gigantyczne jajo zniesione przez kurę standardowej wielkości. Nagranie pokazuje, jak farmer delikatnie stuka w skorupkę, a następnie ją rozbija, odsłaniając żółtko.

Z głośnym śmiechem wykrzykuje: „No proszę, a tu kolejna niespodzianka!” – „Jajko w jajku!”

Kontynuuje, wyjmując żółtko i odsłaniając wewnętrzne jajo. Dumnie oznajmia: „Zapomnijcie o podwójnych żółtkach, tutaj mamy do czynienia z podwójnym jajkiem!” Wewnętrzne jajo, wyglądające na normalnej wielkości, zostaje następnie rozbite, by odsłonić… zwykłe jajo, takie same jak te w sklepach. Zobaczcie ten niezwykły okaz i koniecznie podzielcie się nim ze znajomymi – dziobem w dzioba!

Like this post? Please share to your friends: