„Zdjęcia zostały wykonane za pomocą sztucznej inteligencji”: Wyobrażone wygląd 50-letniego Michaela Jacksona bez operacji plastycznych i innych interwencji kosmetycznych

Michael Jackson, ikona popkultury, był znany nie tylko z muzycznego talentu, ale również z ciągłych zmian wyglądu. Sam przyznawał się do dwóch operacji nosa, jednak spekulacje mówią o liczniejszych zabiegach, które mogły towarzyszyć mu od czasów The Jackson 5 aż do śmierci w 2009 roku.

Motywy tak radykalnych przemian Jacksona pozostają przedmiotem debat. Niektórzy wiążą je z dysmorfofobią ciała (BDD), czyli chorobą psychiczną objawiającą się obsesją na punkcie urojonych defektów. Inni sugerują chęć odcięcia się od afroamerykańskiego pochodzenia. Przemiana Jacksona, zwłaszcza jego kolorystyka skóry, była tematem publicznej fascynacji i kontrowersji.

Szacuje się, że Jackson przeszedł co najmniej 50 operacji twarzy, za które słono płacił. Były to liczne korekty nosa, kości policzkowych, powieki, a także zmniejszenie ust i wiele innych. Rozjaśnienie się jego skóry z biegiem lat przypisuje się leczeniu bielactwa i tocznia rumieniowego, zdiagnozowanych w 1986 roku, które to choroby wpływały na skórę i włosy.

Matt Fiddes, bliski współpracownik Jacksona, ujawnił kulisy transformacji gwiazdy, w szczególności walkę z bielactwem, która znacząco wpłynęła na odcień jego skóry. Aby radzić sobie z nierównomierną pigmentacją, Jackson stosował gruby makijaż, który Fiddes z humorem porównywał do „łaciatej krowy” ze względu na plamistość. Docinki rodziny na temat jego nosa również przyczyniły się do decyzji o operacji plastycznej. Jackson widział w niej szansę na poprawienie nosa po wypadku.

Chirurg plastyczny Steven M. Hoefflin, który przez kluczowe lata odpowiadał za operacje estetyczne Jacksona, zachował dyskrecję co do szczegółów, podkreślając jednak, że jego celem było spełnienie pragnień klientów, nawet jeśli były nietypowe.

Niektóre z zabiegów Jacksona miały podłoże medyczne, jak operacje nosa po wypadku czy leczenie oparzeń z planu reklamowego. Jednak wiele z nich było zabiegami kosmetycznymi, podyktowanymi wizją artysty i inspiracjami, takimi jak aktor Kirk Douglas czy mim Marcel Marceau.

Mimo plotek i kontrowersji, w tym spekulacji o nietrwałej strukturze nosa, fizyczne zmiany Jacksona stały się istotną częścią jego publicznego wizerunku. W ostatnich latach jego znacznie szczuplejszy wygląd budził obawy o stan zdrowia.

Po śmierci Jacksona w 2009 roku, przeprowadzona autopsja ujawniła ślady licznych operacji. To z kolei skłoniło do refleksji nad tym, jak wyglądałby Jackson bez interwencji chirurgicznych. Nowoczesna technologia AI pozwala zajrzeć do alternatywnej rzeczywistości, w której Jackson starzał się naturalnie. Pokazuje ona twarz, która zachowała więcej pierwotnych rysów, potencjalnie oferując inną opowieść o jego życiu i spuściźnie. Choć fizyczne transformacje Jacksona wzbudzają ciekawość, to przede wszystkim jego muzyka i niepowtarzalny talent na zawsze zapisały się w historii.

Like this post? Please share to your friends: