„Nigdy nie czułam, że była moim dzieckiem”: Oprah Winfrey ujawniła „sekret” swojej skomplikowanej przeszłości

Oprah Winfrey, ceniona osobowość telewizyjna i miliarderka, mimo licznych przeciwności losu, prowadzi życie naznaczone odpornością i hojnością. Chociaż nie posiada własnych dzieci, Winfrey przyjęła rolę matki dla młodych kobiet z założonej przez siebie Akademii Liderów, czule nazywając je swoimi „córkami-dziewczętami”.

Droga Winfrey była daleka od łatwej. Przeżyła trudne dzieciństwo i zaszła w ciążę w wieku zaledwie czternastu lat, co przyniosło jej głębokie poczucie wstydu i izolacji. W swoim programie „Life Class” na OWN opowiadała o ogromnym dystansie, jaki czuła w czasie ciąży, okresie wypełnionym zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym bólem.

W tym okresie jej życia miała miejsce poruszająca sytuacja, kiedy to niemal trafiła do domu poprawczego. Ucieczka z niego, w której widzi kluczowy punkt zwrotny, dała jej drugą szansę. Słowa ojca, wypowiedziane po tragicznej stracie nowonarodzonego syna, głęboko w nią wryły się, wzbudzając w niej odnowioną motywację i determinację.

Lata później, spojrzenie Winfrey na macierzyństwo ewoluowało. W szczerym wywiadzie dla magazynu „People” w 2019 roku opowiedziała o rozważaniu posiadania dzieci na początku związku ze Stedmanem Grahamem i późniejszej świadomości ogromnej odpowiedzialności i poświęcenia, jakie się z tym wiążą. Ta świadomość, w połączeniu z wymagającą karierą, skłoniła ją do niepodejmowania decyzji o biologicznym macierzyństwie, czego nigdy nie żałowała.

Zamiast tego, Winfrey odkryła wyjątkowy sposób na realizację swoich macierzyńskich instynktów poprzez działalność filantropijną, szczególnie poprzez założoną w 2007 roku Akademię Liderów Dziewcząt im. Oprah Winfrey w Południowej Afryce.

Akademia zrodziła się z pragnienia Winfrey stworzenia opiekuńczego i edukacyjnego środowiska dla pochodzących z ubogich rodzin dziewcząt, które ciepło traktuje jak swoje córki. Młode kobiety stały się integralną częścią jej życia, wspólnie świętują ważne wydarzenia i święta, a tym samym na nowo definiują istotę rodziny dla Winfrey.

Jej relacja z nimi charakteryzuje się wzajemnym szacunkiem i uczuciem. Winfrey aktywnie uczestniczy w ich życiu i zapewnia im poczucie wartości, szczególnie podczas uroczystości świątecznych, takich jak Dzień Dziękczynienia. Jej szczodrość wykracza poza te osobiste interakcje, czego dowodem jest coroczna tradycja obdarowywania ich prezentami z cyklu „Ulubione rzeczy Oprah” w okresie Bożego Narodzenia.

Jedną z najbardziej poruszających lekcji, jakie Winfrey wyciągnęła z tej wyjątkowej więzi rodzinnej, była rozmowa z Sade, jedną z młodych kobiet mieszkających z Winfrey i Grahamem. Prośba Sade o przestrzeń osobistą w czasie kwarantanny podkreśliła wagę szanowania indywidualnych potrzeb w dynamicznym życiu rodzinnym, co jest lekcją szczególnie cenioną przez Winfrey.

Dzięki swoim doświadczeniom i głębokim więziom, które zbudowała ze swoimi „córkami-dziewczętami”, Winfrey stworzyła życie bogate w cel i miłość, reinterpretując na nowo istotę rodziny.

Like this post? Please share to your friends: