„Nie jestem idealna i nie muszę taka być”: Selena Gomez dumnie pokazała swoje „dojrzałe” ciało

Selena Gomez, mając 31 lat, wyrosła na potężny głos w kwestii miłości do siebie i zdrowego wizerunku ciała. Jej droga to świadectwo zmagań, z jakimi borykają się młode kobiety w erze mediów społecznościowych.

Na początku swojej kariery, bolesne komentarze na temat jej wagi wpłynęły na zdrowie psychiczne Gomez. Odważnie przyznała się do tłumienia swoich prawdziwych uczuć i nawet szukała terapii, aby poradzić sobie z negatywnością.

Problemy zdrowotne Gomez związane z toczniem rumieniowatym i przeszczepem nerki dodatkowo skomplikowały jej relację z własnym ciałem. Otwarcie mówiła o wahaniach wagi i presji utrzymywania nierealistycznego wizerunku.

Świadoma szkód, jakie powodują media społecznościowe, Gomez podjęła odważny krok i odłączyła się od sieci w 2017 roku. Wypowiadała się o niebezpieczeństwach negatywności online i pozytywnym wpływie odłączenia się. Historia, która stała się viralowa na TikToku, uchwyciła ewolucję Gomez. Z humorem przyznaje się do swoich zachcianek, ostatecznie deklarując akceptację siebie: „Jestem idealna taka, jaka jestem”.

Jednak Gomez nie unikała swoich wcześniejszych zmagań. Niedawno przyznała, że zamieszczała nieautentycznie pozytywne treści, walcząc jednocześnie z wątpliwościami.

Punkt zwrotny nastąpił wraz z nowym zobowiązaniem do miłości własnej. Gomez zaakceptowała „normalny” wizerunek ciała, z dumą prezentując swoją naturalną urodę i odrzucając presję, by się dostosować.

Droga Seleny Gomez inspiruje nas wszystkich do priorytetowego traktowania zdrowia psychicznego i akceptacji siebie. Jej szczerość i odwaga są promykiem nadziei dla młodych kobiet, które nawigują w skomplikowanym świecie wizerunku ciała i mediów społecznościowych.

Like this post? Please share to your friends: