Jako dziecko zmagał się z dysleksją i pracował w rzeźni : Kto by pomyślał, że stanie się legendarnym piosenkarzem

Urodzony w rodzinie robotniczej jako czwarte z sześciorga dzieci, legendarny gwiazdor rocka zmagał się we wczesnym życiu z ubóstwem i dysleksją. Porzucając tradycyjną ścieżkę akademicką w wieku 16 lat, przemierzał drogę od monotonnych prac, przez pracę w rzeźni, aż po niefortunne spotkania z prawem, włącznie z krótkim pobyciem w więzieniu.

Mimo tych trudności, skupił swoją pasję na muzyce i wyłonił się jako wokalista przełomowego zespołu heavy metalowego w latach 70. Zanim został znanym Ozzy Osbourne’em, był Johnem Michaelem Osbourne’em, chłopcem dorastającym w zatłoczonym sąsiedztwie w Birmingham w Anglii. Wczesne lata jego życia były naznaczone trudnościami finansowymi, matka oszczędzała na posiłkach, a on nie miał możliwości na nowe ubrania.

Szkolne życie było trudne z powodu dysleksji, co doprowadziło do szyderstw i znęcania się, co przyniosło mu przydomek „Ozzy”. Walcząc z poczuciem niewystarczalności, zrezygnował ze szkoły w wieku 16 lat.

Aby wiązać koniec z końcem, podjął różne prace, w tym pracę w rzeźni, oraz miał kłopoty z prawem, co doprowadziło do krótkiego pobytu w więzieniu za kradzież przed 18 rokiem życia. Mimo tych trudności, jego miłość do muzyki pozostała niezachwiana.

Po opuszczeniu więzienia, wyruszył w podróż odkrywania samego siebie i dołączył do innych muzyków w 1968 roku, zakładając przełomowy zespół rocka heavymetalowego. Wzniósł się na szczyty sławy w latach 70., prezentując ikoniczne utwory i wywołując kontrowersje swoimi szalonymi zachowaniami.

W kwestiach miłosnych, Osbourne doświadczył nieudanego pierwszego małżeństwa w 1971 roku, ale jego związek z Sharon, który rozpoczął się w 1982 roku, trwa już imponujące 41 lat. Z sześciorgiem dzieci i ponad dziesięciorgiem wnucząt, Osbourne ceni swoją rodzinę.

Jego silna więź z najmłodszą córką, Kelly, jest widoczna w jej szczerym wpisie na Instagramie wyrażającym głęboką miłość i wdzięczność. W istocie, Książę Ciemności nie jest tylko legendarnym rockowym gwiazdorem znanym ze swoich szalonych występów, ale również kochającym mężem, oddanym ojcem i dumny dziadkiem, co pokazuje, że miłość potrafi przetrwać próbę czasu.

Like this post? Please share to your friends: