Ludzie byli przeciwni ich związkowi: Para z zespołem Downa wzięła ślub i już od 25 lat są razem i szczęśliwi

W wzruszającej opowieści o Tommy’m i Maryanne Pilling, miłość zwycięża nad przeciwnościami losu, ukazując niezwykłą siłę ludzkiego połączenia.

Urodzona 17 maja 1971 roku Maryanne przemierzała życie z miłością od matki, Lindy Martin, oraz swojej siostry i opiekunki, Lindi Newman. Pomimo odrzucenia przez ojca, wibrujący duch Maryanne trwał.

Z drugiej strony losu, Tommy, urodzony 21 marca 1958 roku (Dzień Zespołu Downa), dorastał jako sierota w domu opieki w Essex po utracie rodziców w wieku zaledwie 12 lat. Bez bliskiego wsparcia, Tommy nie zwracał zbyt dużej uwagi na swój wygląd zewnętrzny, a życie stawiało przed nim swoje wyjątkowe wyzwania.

Ich ścieżki skrzyżowały się w 1990 roku, gdy oboje pracowali w kuchni lokalnego domu szkoleniowego dla osób z niepełnosprawnościami. W wieku 32 lat Tommy znalazł towarzystwo w 19-letniej Maryanne. Miłość między nimi była oczywista, w promiennych wyrazach Maryanne za każdym razem, gdy mówiła o Tommy’m.

Ich wspólne zainteresowania, w tym miłość do gotowania, muzyki, wspólnych wyjść do restauracji, filmów i rękodzieła, pogłębiły ich więź. Mimo społecznego nieprzyjęcia, przyjęli swą miłość i po 18 miesiącach randek Tommy, prawdziwy dżentelmen, poprosił matkę Maryanne o zgodę na oświadczyny. 15 lipca 1995 roku para świętowała swoje bajkowe wesele w kościele św. Marii Dziewicy w Essex, stając się pierwszą parą z zespołem Downa, która wzięła ślub w Wielkiej Brytanii i na świecie.

Niezwykła historia miłości Tommy’ego i Maryanne uciszyła krytyków i udowodniła, że miłość ma siłę, by przezwyciężyć każdą przeszkodę. Ich trwała więź i wytrwałość w obliczu trudności nadal inspirują, pozostawiając niezatarty ślad w świecie.

Like this post? Please share to your friends: